AJAX OPNIEUW KANSLOOS Tl TERUGBLIK De tweede competitiehelft is desastreus begonnen voor Ajax, Vier dagen na de eenvoudig gewonnen inhaalwed strijd tegen Feyenoord verliep de officiële start van de tweede seizoenshelft dramatisch voor het team van Frank de Boer. Net als eerder dit seizoen in Amsterdam was FC Utrecht ook in eigen huis te sterk voor Ajax: 3-0. Voor de tweede keer in een paar maanden verloor Ajax van Utrecht, waardoor de duels met de club uit de Domstad Ajax dit seizoen de maximale zes punten hebben gekost, Het zal een hele klus worden om dat maximale aantal verliespunten in het vervolg van de competitie nog goed te maken. De Boer koos in Stadion Galgenwaard voor dezelfde op stelling als afgelopen woensdag tegen Feyenoord. Dat be tekende dat Daley Blind opnieuw als linksback speelde. Vrijwel de gehele eerste helft was Utrecht heer en meester in eigen huis. Het stormachtige eerste kwar tier van de thuisploeg werd door Ajax nog overleefd. Nana Asare, Dries Mertens en Frank Demouge meld den zich beurtelings voor Maarten Stekelenburg. Het eerste schot van Ajax kwam pas in de achttiende mi nuut toen Siem de Jong de bal net over het doel van Utrecht mikte. Het gaf de verhoudingen tussen Ajax en Utrecht goed weer. Halverwege de eerste helft drukte Utrecht het over wicht ook in de score uit. Vlak nadat Demouge de bal geheel vrij tegen de paal had gekopt, was Utrecht in de volgende aanval wel trefzeker. Edouard Duplan mocht ongehinderd aanleggen voor een schot. De Fransman bedacht zich geen moment en knalde de bal vanaf de rand van het zestienmetergebied in de verre kruising: 1-0. En daarmee was het leed nog niet geleden. Twee minuten na de 1-0 scoorde Duplan ook de 2-0. Op nieuw mocht de nummer7 van FC Utrecht ongehinderd de bal beroeren. Uit een afgemeten voorzet van Kevin Strootman kopte hij de tweede treffer van de middag binnen: 2-0. Een vrije trap van Christian Eriksen was het enige wapenfeit dat Ajax daar in de eerste drie kwartier nog tegenover kon zetten. De Deen schoot de spel hervatting net over. Toch eiste Utrecht op de valreep alsnog een betere kans op. Demouge had een derde Utrechtse treffer voor rust op zijn hoofd. Een katachtige reflex van Maarten Stekelenburg voorkwam erger. In de tweede helft ging Ajax iets beter spelen, maar de tegenwind van de achterstand bleek ook na rust een vervelende weerstand. Kort na de hervatting kreeg Su- lejmani nog even een prima kans. De Serviër schoot de bal vanuit kansrijke positie naast het doel. Daarmee was

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 25