AJAX GAAT VROLIJK HE Ag* 22 W TERUGBLIK In de Amsterdam ArenA bezegelde interim-coach Frank de Boer zijn thuisdebuut met een I -O-zege op AZ. Ajax plaatste zich door de winnende treffer van Miralem Su- lejmani voor de kwartfinales van de KNVB Beker. De Boer koos voor dezelfde elf namen als waarmee Ajax anderhalve week eerder tegen Vitesse speelde. Zo kreeg Lorenzo Ebecilio opnieuw een plek links voorin toebedeeld en fungeerde Siem de Jong als aan speelpunt in de spits met Christian Eriksen achter hem en Miralem Sulejmani rechts naast hem. Bij AZ ontbrak aanvoerder Stijn Schaars met een knieblessure. Verder koos Gertjan Verbeek grotendeels voor de vertrouw de namen waarmee AZ tot dusver een goede eerste seizoenshelft beleefde. Onder toeziend oog van een kleine 30.000 supporters ging Ajax voortvarend van start. In het eerste kwar tier creëerde het team van De Boer meerdere goede kansen. Ebecilio liet zich bij zijn eerste optreden in de ArenA direct zien. Met twee strakke schoten was hij de gevaarlijkste man in de beginfase. Halverwege de eerste helft was Ajax opnieuw dicht bij de openingstreffer. Dit keer had De Jong een doelpunt op zijn schoen, maar zijn schot uit de draai eindigde te gen de lat. Op enkele plaagstootjes van AZ na hield Ajax ook daarna het betere van het spel. De bekro ning volgde vlak voor rust toen Miralem Sulejmani op schitterende wijze scoorde. Op aangeven van Demy de Zeeuw liftte de opgeleefde Serviër de bal met veel ge voel over keeper Romero heen. Het zette Ajax op een mooi moment op een I -O-voorsprong. Zowel in de rust als aan het begin van de tweede helft liep Jeroen Verhoeven zich warm. De reservedoelman van Ajax moest startklaar zijn voor het geval Maarten Stekelenburg (liesklachten) voortijdig zou uitvallen. De aanvoerder kon de rit uiteindelijk volbrengen. Door de nipte I -0 moest Ajax na rust waakzaam blijven voor de uitvallen van AZ. Net als tegen Vitesse moes ten de Ajacieden bij gebrek aan een bevrijdend tweede doelpunt er vooral voor zorgen dat er achterin geen cruciale fouten werden gemaakt. De laatste twintig mi nuten werd het Ajax zelfs nog ietsje gemakkelijker ge maakt doordat AZ-speler Pontus Wernbloom een rode kaart kreeg na een overtreding op Ebecilio. Met tien man had AZ in de slotfase alle moeite om Ajax van het doel te houden. De club uit Alkmaar had ver schillende overtredingen nodig om het gevaarte elimi-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 21