VRIJHEID HERVONDEN Toby Alderweireld Zijn heerlijke treffer in San Siro was een persoonlijk succesje dat door voetballers altijd als prettig wordt ervaren, maar ook een gevolg van de hervonden vrijheid die Toby Alderwei reld krijgt. In de visie van de nieuwe trainer Frank de Boer moeten de centrale verdedigers van Ajax zich immers nadrukkelijker dan voorheen offensief manifesteren. 'We blijven nu dichter bij onszelf. Dat is ook iets waard. Zolang het gepaard gaat met resultaten, het moet geen doel op zich zijn.' Tekst Maarten Dekker Hij probeert de politiek in eigen land een beetje te volgen, met de nadruk op probeert. Want eigenlijk is het al lang niet meer te volgen wat er in België allemaal gebeurt, beaamt Toby Alderweireld, Als je een week niet oplet, kan het weer compleet veranderd zijn.' Niet dat de Vlaamse verdediger alle ontwikkelingen aan het thuisfront op de voet volgt.'Ik spit geen kranten uit op zoek naar allerlei nieuwtjes. Maar als het op het nieuws komt of op de radio, dan luister ik wel met een aandachtig oor Ik ben er wel benieuwd naar Vooralsnog staan we weer helemaal op nul.' Ruim 220 dagen sinds premier Yves Leterme het ontslag van zijn kabinet aanbood en de daaropvolgende parlementsverkiezingen werden ge houden, zijn de Belgen er nog steeds niet in geslaagd een nieuwe coalitie te smeden en zit het land dus nog altijd zonder regering. Aan de ene kant gaat het leven gewoon verder ook zonder regering. Mensen hebben ook hun eigen pro blemen', schetst Alderweireld de heersende attitude in zijn vaderland.'Maar natuurlijk willen ze graag dat het nu eindelijk opgelost wordt. Zeker in deze tijd van financiële en economische crises lijkt het me wel handiger om een solide regering te hebben, die goede, afgewogen beslis singen kan nemen.' RODE DUIVELS Waar de Belgische natie veel weg heeft van een stuurloos schip, gaat het met de nationale voetbalploeg wel de goede kant op. Bondscoach Georges Leekens, opvolger van de inderhaast vertrokken Dick Advocaat, heeft er aardig de wind onder, merkt Alderweireld. 'Leekens wil er vooral een echt team van maken. We hebben heel wat jonge spelers in onze selectie, vol talent en potentie, daar zijn vriend en vijand het wel over eens. Alleen moeten we daar nu eens echt iets mee bereiken. Je kunt niet blijven zeggen: ze zijn jong, ze mogen fouten maken. Stap voor stap gaat dat nu wel de goede kant op.' De Belgen staan op een bescheiden vierde plaats in hun poule richting het EK van 2012, achter Duitsland, Oosten rijk en Turkije. Met de wetenschap dat de Rode Duivels op 25 maart in het Ernst Happel Stadion van Wenen de return tegen Oostenrijk spelen, zegt Alderweireld: 'Al les is nog mogelijk. Natuurlijk, we hebben verloren van Duitsland en Turkije. Het was mooier geweest als we

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 13