Kwetsende spreekkoren horen niet thuis in de Galgenwaard ACTUEEL Van Dop: "Steun onze ploeg luidruchtig, maar positief" Supporters van FC Utrecht moeten zich vooral laten horen als ze bij een wedstrijd van de club aanwezig zijn. "Steun de ploeg op luidruchtige wijze, maar doe dit positief", stelt voorzitter Jan Willem van Dop. "Kwetsende spreekkoren ho ren niet thuis in Stadion Galgenwaard. Daar is niemand bij gebaat en daar winnen we echt niets mee!" Niet alleen negatief Thuiswedstrijd zonder publiek I De voorzitter van FC Utrecht is fel als het gaat om spreek koren die zijn bedoeld om mensen te kwetsen. Naast de tegenstander zijn de scheidsrechter en zijn collega's ook een doelwit van supporters die beledi gende spreekkoren zingen. "Supporters moeten beseffen dat een voetbalwedstrijd alleen gespeeld kan worden door de aanwezigheid van twee teams en een scheids rechter. Natuurlijk maakt die laatste ook wel eens fou ten, maar niemand is foutloos. Bovendien vallen foute beslissingen heus niet alleen negatief voor ons uit. Wij hebben als FC Utrecht ook wel eens een penalty gekre gen door een verkeerde inschatting van de scheids rechter", aldus Van Dop. "Door je negatief te richten op het arbitrale kwartet bereik je niets, behalve dan een mogelijk staken van de wedstrijd. Daar zit je toch niet op te wachten als supporter?" Voorzitter Van Dop is zeer goed te spreken over de actie van de eigen supporters om het woord 'kanker' uit het stadion te bannen. "Die actie heeft prima gewerkt en werkt nog steeds. Ik moet zeggen dat ik dit woord dit seizoen niet meer heb gehoord op de tribune. Het kan dus wel. Ik hoop dat onze supporters hun eigen voor beeld volgen en zich positief richten op het aanmoe digen van onze ploeg in plaats van beledigende teksten te richten aan onze tegenstander van van daag, Ajax. Kwetsende spreekkoren leverden FC Utrecht vorig sei zoen een voorwaardelijke straf op van een thuiswed strijd zonder publiek. "Als de scheidsrechter het spel stil legt, omdat er sprake is van kwetsende spreekko ren richting de tegenstander of hemzelf, dan weten we wat ons te wachten kan staan, namelijk de eerstko mende thuiswedstrijd zonder publiek. Vandaar mijn in dringende oproep richting alle supporters op de tribune: Steun FC Utrecht luidruchtig, maar positief. Kwetsende spreekkoren horen niet thuis in de Gal genwaard."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 5