FC Utrecht - Ajax SFM VOORWOORD/COLOFON Colofon FC Utrecht Programma Magazine Seizoen 2010-2011 Zondag 23 januari 2011 FC Utrecht - Ajax FC Utrecht BV Herculesplein 241 3584 AA Utrecht 030 - 8885555 www.fcutrecht.nl info@fcutrecht.nl Fotografie Frank Zilver/FCU Photo Kevin Verkruijssen Coverfoto Frank de Boer: Orange Pictures Eindredactie paapstvandam Uk Sportfacilities g Productie Sportfacilities Media B.V. Steynlaan 19 B-D 3701 EA Zeist 030 - 6977710 www.sportfacilities.com info@sportfacilities.com Redactiecoördinator Maaike Denkers Verkoop Mediaruimte FC Utrecht Commerciële afdeling Louise Musquetier l.musquetier@fcutrecht.nl 030 888 55 81 Vormgeving Anton Gouverneur Aldo Elfrink Drukkerij De Globe BV Amersfoort FC Utrecht heeft zich in de winterstop in Portugal voorbereid op de tweede seizoen shelft. In Portimao zal ongetwijfeld nog even zijn teruggekeken op de prestaties van 2010. De sportieve balans laat een goed jaar zien: de play offs werden succesvol af gesloten, drie voorrondes van de Europa League werden winnend afgesloten en in de groepsfase werden geweldige wedstrijden gespeeld tegen Liverpool, Steaua Boekarest en Napoli. Slechts het ontbreken van een klein beetje geluk stond Europees overwin teren in de weg. Maar de keerzijde van de medaille was er ook. Net zoals eigenlijk alle clubs met internationaal voetbal overkomt, kostte het Europese avontuur ook FC Utrecht punten in de nationale competitie. Maar toch ook in de Eredivisie liggen de mannen van Ton du Chatinier op koers voor een plek bij de eerste acht. Bovendien is de kwart finale van de KNVB-beker ook be reikt. Ja, 2010 was zeker een mooi voet baljaar voor FC Utrecht. In Portugal lag de focus uiteraard op 2011. Onder de Portugese zon werd flink wat getraind. FC Utrecht ondernam de trip zonder Sander Keller, die zijn carrière ver volgt bij Xamax Neuchatel. Sander tekende voor anderhalf jaar bij de Zwitserse club en neemt wellicht vandaag afscheid van het publiek. Er werden ook twee wedstrijden ge speeld. In Albufeira werd met 2-1 verloren van sc Heerenveen. Nieuwkomer Strootman zag Duplan scoren, voordat Heerenveen tweemaal het net wist te vinden. Naast Strootman kregen ook de jongelingen Kai Heerings en Stefano Lillipaly de kans hun kunnen te tonen. Tijdens de tweede wed strijd was Standaard Luik de opponent. Frank Demouge werd matchwinnaar door in de 80e minuut het enige doelpunt te maken. De spits rondde een mooie aanval goed af. De tegenstander van vandaag, Ajax, kende een tumultueuze periode. Trainer Frank de Boer volgde Martin Jol op en wist drie keer achtereen te winnen. Dat deed hij echter niet tijdens de overwintering. De wedstrijd tegen HSV ging met 4-2 verloren. De Boer verwacht veel van de jeugdopleiding, die hij als levensader van de club ziet. Voor alsnog lijkt talent Lorenzo Ebecilio daar de vruchten van te plukken. Des te opvallen der was het dat oudgedienden Bruno Silva en Dario Cvitanich na een afwezigheid van een jaar weer het Ajax-shirt mochten aan trekken. Tegen Galatasaray werd het ver volgens 0-0. Opvallende statistiek van Ajax in de eerste seizoenshelft is dat de Amsterdammers op basis van de thuisduels nu negende staan. Buitenshuis deed Ajax het aanmer kelijk beter. Op basis van uitwedstrijden staat Ajax halverwege op de tweede plaats. Aan de mannen van Ton du Chatinier en Jan Wouters om daar vandaag een andere wending aan te geven. Prettige wedstrijd!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 3