FC Utrecht recht de rug na de thee WMM HISTORISCHE WEDSTRIJD F 23 december 2001: FC Utrecht-Ajax 3-1 FC Utrecht Kende een zeer zware eerste helft tegen Ajax op 23 december 2001De uiteindelijke landskampioen had voor de rust de touwtjes in handen, maar wist na de thee geen raad met een ontketend FC Utrecht: 3-1. Ontketend Geliefde tegenstander Tekst: Rogier Cuypers Het team van coach Frans Adelaar begon vol vertrouwen aan het duel met de Amsterdammers. FC Utrecht had im mers de twee voorgaande edities in eigen huis gewonnen en dus was Ajax op zijn hoede. Nieuwbakken Ajax-trainer Ro nald Koeman, die zelf een paar weken eerder met Vitesse met 3-1 in de Galgenwaard was gesneuveld, had het voor rust goed op de rails. Teleurstellend voor zijn ploeg was dat ze de pauze in ging met 'slechts' een 0-1 voorsprong. Andy van der Meyde schoot na zeven minuten raak vanuit een zeer lastige hoek en liet daarmee doelman Harald Wape naar kansloos. "We hadden het de eerste helft heel moei lijk", weet Adelaar nog. "We konden moeilijk druk zetten op Ajax, iets dat we thuis altijd wilden. Toen heb ik vlak voor rust Dave van den Bergh vervangen door Arco Jochemsen en zijn we met een open linker kant gaan spelen." Doordat de manschappen van Frans Adelaar met een 0-1 de rust in gingen, was er nog van alles mogelijk. Onder aanvoering van regisseur Stefaan Tanghe rechtte de thuis club de rug. Het was de technische Belg die na ruim een uur spelen vanuit een vrije trap Ajax-doelman Joey Didulica passeerde: 1-1. Ten minuten later kwam FC Utrecht ver diend op een 2-1 voorsprong na een schot van Tom van Mol. Vijf minuten voor tijd boorde Arco Jochemsen de Amster damse hoop op eeri goed resultaat definitief de grond in. Een schot van Dirk Kuijt belandde op de binnenkant van de paal en Jochemsen was het meest attent van iedereen: 3-1. Een kolkende Galgenwaard zag een tweeledige wedstrijd waarin de thuisclub na rust de regie overnam en uiteinde lijk verdiend met de zege de catacomben van de Galgen waard in ging. "We kregen grip op de wedstrijd en zorgden ervoor dat de minder balvaardige spelers van Ajax in bal bezit kwamen. Op basis van de tweede helft hebben we ver diend gewonnen." Voor Adelaar was Ajax altijd een geliefde tegenstander. In Stadion Galgenwaard verloor de Utrechter met zijn team nooit van de opponent uit Amsterdam. "Die wedstrijd blijft toch iets speciaals in Utrecht. Het cultuurverschil is groot en bij FC Utrecht komen er extra krachten boven als Ajax op bezoek komt. Ik speelde altijd graag tegen Ajax en we wonnen altijd thuis." OPSTELLING FC Utrecht: Harald Wapenaar, Stijn Vreven, Karim Ajax: Joey Didulica, John Heitinga (Hatem Trabelsi), Touzani, Patrick Zwaanswijk, Pascal Bosschaart, André Begdolmo, Cristian Chivu, Tim de Cler (Mido), Stefaan Tanghe, lean-Paul de Jong, Tom van Mol, Dave Abubakari Yakubu, Rafael van der Vaart, John O'Brien, van den Bergh (Arco Jochemsen), Igor Gluscevic (Alje Andy van der Meyde, Nikos Machlas (Zlatan Schut), Dirk Kuijt. Ibrahimovic), Wamberto.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 21