DE TEGENSTANDER SPELER UITGELICHT: Maarten Stekelenburg FC UTRECHT - AJAX waarvan twee op vreemde bodem. AC Milan werd op eigen veld met 0-2 verslagen bij de afsluiting van de Champi ons League-campagne, waardoor Ajax volgende maand mag aanschuiven bij de clubs die azen op sportieve ge noegdoening in de Europa League. Door de laatste uit wedstrijd van 2010 te winnen van Vitesse in Arnhem, met 0-1, behield Ajax aansluiting met de top van de Eredivi sie. Bij deze wapenfeiten bleef het niet voor De Boer in zijn proeftijd als eindverantwoordelijke coach. Door voor eigen publiek AZ met 1-0 te verslaan vergrootten de Amster dammers hun kansen op een nieuwe eindzege in het KNVB-Bekertoernooi. De winnaar van vorig seizoen is ver zekerd van een plaats in de kwartfinale met thuisvoor deel. Volgende week komt NAC Breda op bezoek. Speelde het Ajax van De Boer voor de winterstop twee cru ciale uitwedstrijden, de ontmoeting van vanmiddag met FC Utrecht heeft daar ook alles van weg. „De uitwedstrijd tegen FC Utrecht is zwaar, maar het is dus niet mijn eer ste zware uitwedstrijd." Het ene puntje verschil in de eindstand van vorig seizoen, tussen landskampioen FC Twente en nummer twee Ajax, was opvallend genoeg pre cies het verschil tussen de uitkomst van FC Utrecht - Ajax en FC Utrecht - FC Twente. Ajax werd vorig seizoen met 2- 0 geklopt door goals van Jacob Mulenga en Jan Wuytens. FC Twente haalde ruim een maand later een punt weg uit Stadion Galgenwaard in een wedstrijd die doelpuntloos bleef. Dat punt extra koesterde de Enschedese ploeg tot op de slotdag. De Boer: „Ik ken de uitslagen, dus ik weet ook dat Ajax na de 2-0 nederlaag in december 2009 maandenlang onge slagen bleef. En dat zegt wel iets over de kracht van FC Utrecht. Ik verlang van de spelers dat ze hun taken uit voeren. Daar hebben we tijdens ons trainingskamp in Tur kije over gesproken en natuurlijk ook veel op getraind. Ons uitgangspunt is dat we willen winnen, ook bij FC Utrecht. Dat mag van Ajax worden verwacht en we moeten winnen om in de race te blijven." De Boer is vol lof over de prestaties van de Utrechters in de eerste seizoenshelft. „Utrecht heeft het Europees goed gedaan. Maar ze doen het ook in Nederland goed. Ze zit ten net als wij bij de laatste acht in het KNVB-Bekertoer- nooi en laten in de competitie zien vooral thuis goed voor de dag te komen. Ik verwacht een leuke en spannende wedstrijd." 15 De 28-jarige Maarten Stekelenburg heeft van alle volgelingen van trainer Frank de Boer de meeste duels voor Ajax achter zijn naam staan. Om zijn status bij de Amsterdamse club te onderstrepen benoemde De Boer hem tot zijn captain. Deze leiderstaak past bij de gelou terde keeper, die toe is aan zijn 40e interland. Stekelenburg geldt al vele seizoenen als de meest constante factor bij Ajax, wie er ook als hoofdcoach voor de groep staat. Tijdens het voorbije WK maakte ook 'de wereld' nadrukkelijk kennis met zijn capaciteiten.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 15