'Voor mij was 2010 een heel bijzonder jaar' i MICHEL VORM De 27-jarige Vorm is er de sportman niet naar om bij pagnes met het Nederlands elftal, ter voorbereiding op voortduring terug te blikken. Hij leeft gemotiveerd van interlands of toernooien, heeft Vorm een van de tegen- wedstrijd naar wedstrijd. Ajax-thuis, daar draait het nu standers van vandaag heel goed leren kennen. Hij om voor de doelverdediger, die vandaag toe is aan zijn deelde met Ajax-doelman Maarten Stekelenburg, de eer- 123e Eredivisieduel voor de Utrechters. Toch zullen de ste keus onder de lat bij Oranje, vele lach-en-traan- flashbacks zijn (sport)leven blijven kleuren. De vele, uit- momenten. eenlopende emotionele belevenissen in 2010 hebben „Als hij met Ajax dit seizoen echt om het kampioen- hem verrijkt als mens, dus ook als keeper. „Voor mij was schap wil gaan strijden, dan is deze eerste uitwedstrijd 2010 een heel bijzonder jaar. Ik zal het niet snel verge- in 2011 heel belangrijk voor hem", zegt Vorm over de ten." druk die er voorlStekelenburg op de ontmoeting in Sta dion Galgenwaard ligt. „Wij hebben van Ajax in de Na een lange reeks wedstrijden, op tal van fronten, ge- ArenA gewonnen, dat waren drie bonuspunten voor ons. noot Vorm met vriendin Daisy en zoontje Jaivy Waylon Als daar voor Ajax ook nog een verlies in Utrecht op van de welverdiende winterpauze. „Ik was toe aan rust, volgt, dan loopt het tegen ons maximale verliescijfers heb ervan genoten en ben fris aan het nieuwe jaar be- op. Dat kan een titelkandidaat zich eigenlijk niet ver- gonnen." De positie van Vorm in het Utrechtse doel mag oorloven in één seizoen." onomstreden zijn, cadeau krijgt hij zijn basisplek niet van hoofdcoach Ton du Chatinier. „Vanzelfsprekend Met de ontvangst van de Amsterdammers opent FC gaat dat zeker niet. Ook ik moet er dagelijks hard voor Utrecht vandaag een heel belangrijke serie duels waarin trainen en me concentreren op het leveren van goede het thuisvoordeel benut moet worden. Zo niet, dan komt prestaties." de doelstelling van deze jaargang - kwalificatie voor Europees voetbal - in gevaar. De vijfvoudige internatio- In de plezierige ambiance van het Portugese vakantie- nal heeft veel vertrouwen in een goede afloop van dit oord Potimao kwam Vorm met zijn ploegmaats in de Eredivisieseizoen voor FC Utrecht, zijn vijfde sinds zijn juiste stemming voor een nieuwe prestatiecyclus met geslaagde 'leerjaar' bij FC Den Bosch in de Jupiler FC Utrecht. Het trainingskamp, van maandag 10 tot en League. met zaterdag 15 januari, stond in het teken van samen „Met een goede wedstrijdinstelling kunnen we van elk plezier maken en gezamenlijk intensief trainen. Oefen- team in de Eredivisie winnen, zeker thuis. Ook van Ajax. duels met SC Heerenveen en Standard Luik veraange- Ons staan nog mooie thuiswedstrijden te wachten, want naamden het verblijf. we krijgen ook FC Twente, Roda JC, FC Groningen, Fey- enoord en AZ nog op bezoek. Voor de winterstop hebben De totale invulling van het programma beviel Vorm, die we niet altijd ons beste voetbal laten zien, ook vanwege het gewend is om deel te nemen aan meerdaagse trai- het drukke programma. Ik verwacht dat we in de tweede ningsstages. Met de Oranje-selectie zondert hij zich een seizoenshelft veel beter zullen gaan presteren." aantal malen per seizoen af. Juist tijdens oefencam- FC UTRECHT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 11