SE") 'SA ZEVENTIG WEDSTRIJDEN IN 2010 4 SLOTSTUK Voor wat betreft die resultaten kunnen Stekelenburg en Ajax het jaar passend afsluiten. De twee laatste wed strijden van het jaar kunnen Ajax in eigen huis nog een mooi resultaat tegen Feyenoord en overwintering in het nationale bekertoernooi opleveren. Het tekent de Ajacied dat hij aan het einde van het jaar van de WK- finale en de rentree in de Champions League ook nog kan uitkijken naar de vijfde Klassieker van dit kalender jaar. 'Het blijven Klassiekers. Voor onze supporters zijn ontmoetingen met Feyenoord de mooiste wedstrijden van het jaar. Natuurlijk kan je het niet vergelijken met FC Barcelona - Real Madrid, maar wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord zijn wel altijd mooie wedstrijden. In Rotterdam wonnen we eerder dit seizoen met 1-2. In de ArenA moeten we dat opnieuw doen. Dat zijn we aan onze stand verplicht.' Maarten Stekelenburg speelde in 2010 liefst zeventig officiële wedstrijden voor Ajax en het Nederlands elftal. Daarin hield hij in totaal 28 keer de nul. Inclu sief de duels met Feyenoord 19 december) en AZ (23 december) komt zijn totaal in dit kalenderjaar op 55 optredens voor Ajax en 15 interlands met Oranje. Opvallend is dat de lange Ajacied slechts twee interlands en één officieel duel van Ajax miste. De oefenduels in januari en tijdens de voorbereiding in juli en augustus zijn bij de telling niet meegerekend. Alle wedstrijden met Ajax en Oranje brachten hem in 2010 in tien verschillende landen. Van Zuid-Afrika tot Oekraïne en van Moldavië tot Griekenland.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 18