TERUGBLIK OP EEN MEMORABEL JAAR Maarten Stekelenburg De thuiswedstrijden tegen Feyenoord en AZ zijn voor Ajax de laatste wedstrijden van 2010. Ook vooi Maarten Stekelenburg komt daarmee een einde aan een memorabel jaar waarin hij de WK-finale keepte, met Ajax de beker won en op een haar na de landstitel miste. Op de valreep van 2010 kwam daar ook nog een trainerswissel bij. Vlak voor de jaarwisseling kijkt de keeper van Ajax en Oranje terug op twaalf roerige maanden. Tekst Daan Germans Altijd als Ajax aan de vooravond van een wedstrijd tegen AZ staat, merkt Steke lenburg (28) dat in de supermarkt. De inwoner van Limmen kan er wel om lachen. 'Als we tegen AZ spelen, krijg ik altijd wel wat opmerkingen te horen. Leuke opmerkingen overigens, het blijft immers een dorp.' Die constatering van Stekelenburg is er een die precies bij de keeper past. Geen poeha, speciale gevoelens of sensationele teksten. 'Ik ben niet zo'n sentimenteel type,' zegt hij aan het einde van het jaar waarin hij zijn wederopstanding beleefde. En wat voor een herrijzenis. Het jaar nadat Martin Jol hem zijn plaats onder de lat teruggaf excelleerde de doelman als nooit tevoren. Op alle vlakken. Het jaar 2010 bracht de nummer I van Ajax en Oranje zo ongeveer alles wat een voetballer zich kan wensen. Een WK-finale, een (dubbele) bekerfinale en een titelstrijd die tot de laatste speeldag spannend was. Het geeft aan dat Stekelenburg zo ongeveer het maximaal mogelijke aantal wedstrijden in een kalenderjaar heeft gekeept. Slechts een kleine blessure (Excelsior-uit) en de geboorte van zijn zoon Sem (thuiswedstrijd AZ) snoepten enkele van het indrukwekkende aantal speelminuten in 2010 af. Ook op interlandgebied miste hij slechts twee interlands, waardoor de 39-voudig international in het afgelopen jaar vijftien interlands aan zijn totaal kon toevoegen. De afgelopen twaalf maanden kenden voor de gebo ren Haarlemmer vrijwel alleen maar pieken. Eerst was daar vanaf eind januari de memorabele inhaalrace die Ajax begin mei uiteindelijk net niet langs kampioen FC Twente loodste.'Achteraf gezien hebben we natuurlijk een fantastische tweede seizoenshelft gehad. Daarin hebben we het meer dan uitstekend gedaan. Dankzij de bekerwinst hebben we het seizoen 2009-2010 toch nog positief kunnen afsluiten. Dat was belangrijk, want dankzij de bekerwinst op Feyenoord heeft het geweldige seizoen met het recordaantal punten ons toch nog iets tastbaars opgeleverd."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 15