TSeste zAjacieden, hartelijk welkom bij de thuiswedstrijd van 4jax in de poulefase van de VTTM Champions League. Ik spreek de wens uit dat het niet ons laatste thuisduel in Turopees verhand is dit seizoen. "We zijn ambitieus en willen overwin teren. Hij voorkeur in de DTTVl Champions League, maar we moeten de realiteit niet uit het oog verliezen. Met de wedstrijd van vanavond, ^Ajax - "Heal Madrid, kunnen we misschien wel spreken van het mooiste affiche van het jaar. Vil weten we niet wat nog komen gaat. Met vier wedstrijden gespeeld staan we momenteel op de derde plaats in groep Q. Ik heb het al eens eerder gezegd: een loodzware poule, maar we hebben nog altijd uitzicht op een tweede positie. Tn zoals iedereen weet geeft die recht op overwintering in de VTDA Champions League. De derde plek leidt naar de volgende ronde in de Turopa League. Vlls we vierde worden, zijn we uitgeschakeld voor Duropees voetbal. Trainer Martin Jol kon voor de eerdere ontmoeting in Madrid dit jaar geen beroep doen op Jan Vertonghen en aanvoerder Luis Suarez. Heiden waren geschorst. "Vanavond zijn zij wel van de partij. Ten team op volle sterkte kan bij deze wedstrijden doorslaggevend zijn. In Madrid was duidelijk te zien dat het wennen was. In de Spaanse hoofdstad verliezen is natuurlijk geen schande, maar de ontmoeting maakte wel duidelijk dat het voor c.Ajax al te lang geleden was dat op het hoogste Turopese niveau werd geacteerd. Inmiddels naderen we het eind van de poule fase en dus heeft iedereen aan dit niveau kunnen wennen. Van plankenkoorts mag dan ook geen sprake meer zijn. Tiet is de achtste keer dat beide clubs elkaar ontmoeten in Turopees verband. Ik zal ze niet allemaal benoemen maar als we naar de totale historie kijken dan zijn de feiten en cijfers nog altijd in het voordeel van oAjaxDe meest recente wedstrijd ging eerder dit jaar verloren. Die nederlaag staat bij iedereen vast nog vers in het geheugen. Tiet laatste treffen daarvoor was in het seizoen 1995-1996. Ook toen betrof het een tweeluik in de groepsfase van de 'TJTTcA Champions League. In c.Amsterdam wonnen we met 1-0 en in Madrid zegevierden we met 0-2. Ik weet dat die laatste wedstrijd door velen nog altijd gezien wordt als de beste wedstrijd uit de geschiedenis van oAjaxTiet was een prestatie van formaat en de elf spelers van toenmalig coach Louis van Qaal kregen na afloop van de wedstrijd een staande ovatie van het thuispubliek. Terug naar vandaag. Inmiddels hebben we vier duels gespeeld, waaruit evenzoveel punten werden behaald. Onze opponent hoeft niet per se te winnen, de Madrilenen zijn immers al geplaatst voor de knock-outfase. Voor ons kan het nog alle kanten op en daarom zetten we alles op alles om een positief resultaat te halen. "Want eerlijk is eerlijk, dat kunnen we in deze roerige tijden wel gebruiken. Tn hopelijk staat het publiek, net als de voorgaande thuiswed strijden, ook weer volledig achter ons team. 1\a afloop van de wedstrijd van Hpal tegen Milan, die eindigde in een gelijkspel, heb ik Heal-coach José Mou- nnho horen zeggen dat hij blij was dat zijn ploeg door was naar de volgende ronde. Daar voegde hij aan toe: 'We hebben nog één punt nodig om de groep te winnen, dat is nu ons doel.'Mijn eerste gedachte was toen: maar niet ten koste van c.AjaxMourinho is een geweldige trainer en hij roemde recentelijk nog het niveau van onze jeugd opleiding. Martin Jol en hij kennen elkaar goed en hebben veel respect over en weer. Ik hoop dat Mourinho vanavond laat Jol moet feliciteren in plaats van andersom. Voor nu wens ik iedereen heel veel plezier bij de wedstrijd. Laten we vanavond een belangrijke stap naar overwintering in Turopa zetten! 'T^ik van den 'TZoog zAlgemeen directeur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 4