José Mourinho investeerde in jong talent en zorgde voor de grote verandering waar Real al jaren naar snakt. jaar bereikte Real nooit meer de kwartfinales van de UEFA Champions League. DUURSTE TRAINER Het meest frustrerende aan de weinig succesvolle to- pinvesteringen was voor Real dat ze geen einde maak ten aan de heerschappij van aartsrivaal FC Barcelona in zowel Spanje als Europa. Daarom besloot voorzitter Florentino Pérez het dit seizoen over een heel andere boeg te gooien. Hij maakte van de club met de duur ste voetballers ter wereld ook meteen de club van de duurste trainer. Acht miljoen euro betaalde hij om José Mourinho voor vier seizoenen los te weken bij Internazionale. Exclusief premies strijkt de Portugees in die periode tien miljoen euro per jaar op. Pérez heeft in zijn ogen eindelijk een trainer op wiens technische adviezen hij blind durft te varen en die groter is dan alle voetbalsterren die hij ooit naar Santiago Bernabéu haalde tezamen. DE TEGENSTANDER W Die kennis gaf Mourinho een heerlijk vertrekpunt in de Spaanse hoofdstad. In tegenstelling tot zijn voorgangers hoefde de ex-trainer van FC Porto en Chelsea over muitende spelers en clubbestuurders niet in te zitten. Een garantie die hij verdiende met zijn successen uit het verleden. Welke spelers hij ook van Pérez eiste en wat voor tactiek hij de grote namen tot nu toe ook oplegt, gedwee volgen ze hem. JONG TALENT Zo ontstond er dankzij Mourinho nieuwe motivatie bin nen de club, waarmee hij zorgt voor de grote verande ring waar Real al jaren naar snakt. Met Guti en Raul nam de Portugees afscheid van Reals cultuurdragers en met de komst van landgenoot Ricardo Carvalho plakte hij eindelijk een pleister op het pijnpunt van de laatste ja ren: de defensie. Verder investeerde hij met Mesut Özil Sami Khedira, Sergio Canales, Angel Di Maria en Pedro León in jong talent. De jonge frisse ploeg die Mourinho neerzet, greep in rap tempo in elkaar. Na vier UEFA Champions Leagueduels is Real al zeker van de volgende ronde en in de Spaanse Primera Division doet de Koninklijke eindelijk en abso luut niet onder voor FC Barcelona. Aan Ajax de taak om het op stoom geraakte Real van een passend antwoord te voorzien. Mesut Özil in duel met Eyong Enoh. De middenvelder kwam via Schalke 04, waar hij op 17-jarige leeftijd als profvoetbal ler debuteerde, en Werder Bremen deze zomer naar de Koninklijke na in Zuid-Afrika met Duitsland een goed WK te hebben gespeeld.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 18