MADRID IS EEN MOOI EXAMEN Luis Suarez Je kunt een wedstrijd tegen Real Madrid benaderen als een hels karwei, iets om tegenop te zien. Maar Luis Suarez ziet het duel van vanavond vooral als 'een mooi examen'. 'Hier hebben we jaren naar toegewerkt, om weer op dit niveau actief te mogen zijn. We moeten nu eigenlijk proberen te vergeten tegen wie we spelen, al die grote spelers en een beroemde trainer. Waar het om gaat, is dat we laten zien waartoe Ajax in staat is.' Tekst Maarten Dekker Beschouw zijn periode bij Ajax even beel dend als een copieus vijfgangendiner en je kunt stellen dat Luis Suarez eindelijk bij het langverwachte hoofdgerecht is aanbeland: een seizoen waarin hij kan schitteren op het hoogste niveau dat voor een clubvoetballer bereikbaar is, de UEFA Champions League, En als de Uruguayaanse aanvoerder van Ajax straks aan het einde van de rit ook nog de eerste kampioensschaal sinds 2004 aan de fans kan tonen, dan zal hij vergenoegd zijn vingers aflikken. Maar vooralsnog moet hij eerlijk zijn: de smaak valt hem ietwat tegen. Ajax'openingsduel in de Champions League, half september in Madrid, werd een valse start. Natuur lijk, verliezen van een grootmacht als de Koninklijke kan altijd gebeuren. Maar Ajax liet het ook gebeuren, daar in het machtige Estadio Santiago Bernabéu. Dat de ploeg geen moment initiatief durfde te nemen, voor zover daar in de Spaanse wervelstorm al sprake van kon zijn, was voor Suarez extra pijnlijk aangezien hij het spel van kat en muis van een afstandje moest gadeslaan. Samen met Jan Vertonghen zat hij op de tribune, beiden geschorst na een paar gele kaarten in de voorrondes tegen PAOK Saloniki en Dinamo Kiev. Daarna leek de ploeg van trainer Martin Jol alsnog zijn draai te vinden op het miljoenenbal. In de ArenA werd een punt gepakt tegen het AC Milan van Clarence Seedorf en Zlatan Ibrahimovic, om vervolgens een dikverdiende maar toch nog benauwde thuiszege op Auxerre te boe- ken.Twee weken later volgde de return in de Bourgogne, waar Ajax een pijnlijke nederlaag moest slikken en bovenal heel matig voetbalde. In retrospectief leidde dat verlies de mindere periode in die Ajax en Suarez nu doormaken. NUCHTER De aanvoerder probeert de situatie nuchter te bekijken. Van een grote dip en structurele problemen wil hij niets weten. 'Een uitwedstrijd in de UEFA Champions League kun je nu eenmaal verliezen, Maar het mag nooit gebeu ren zoals in Auxerre. Een snelle spelhervatting, we staan even niet op te letten en zij maken dat tweede doelpunt. Thuis tegen ADO hadden wij een slechte dag en troffen we een tegenstander die juist in grote vorm stak. Zoiets zal ons hier in de ArenA niet nog eens gebeuren. We weten dat we sowieso alle thuiswedstrijden moeten win nen, in ons eigen stadion, voor ons eigen publiek. Alleen dan kunnen we de serieuze titelkandidaat zijn die we zo

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 10