EERSTE UITNEDERLAAG WEEGT IlYiY V®-1 TERUGBLIK Na de thuisnederlaag tegen ADO ging het op bezoek bij AZ opnieuw mis voor Ajax. In Alkmaar ging de ploeg van Martin Jol met 2-0 onderuit. Ajax eindigde het duel met tien man na een rode kaart voor Ooijer vlak voor tijd. De verliespartij betekende Ajax' eerste uitnederlaag in de competitie sinds 6 december 2009 (FC Utrecht). Daags nadat FC Twente tegen NAC de eerste neder laag van het seizoen had geleden, verzuimde Ajax van het puntenverlies van de concurrent te profiteren. In Alkmaar werd Ajax in het laatste kwartier binnen drie minuten naar een 2-0-nederlaag gespeeld. Een gevoelig verlies, zeker in de aanloop naar de topduels tegen PSV en Real Madrid. De tweede competitienederlaag op rij kwam daardoor op een bijzonder ongelegen moment. Bovendien is runner-up AZ het team van Martin Jol nu op twee punten genaderd. Net als in de midweekse bekerwedstrijd tegen BV Veen- dam begon Christian Eriksen ook in Alkmaar in de basis. Demy de Zeeuw had last van zijn onderrug en begon derhalve net als Eyong Enoh op de bank Siem de Jong en Rasmus Lindgren completeerden het middenveld. De eerste helft brandde pas na een klein half uur spelen een beetje los. Tot dan toe was het van beide kanten al lemaal vrij ongevaarlijk geweest. Siem de Jong opende in de 27ste minuut de kansenreeks, die vanaf dat moment tussen beide doelen over en weer ging. De beste kansen waren in de eerste helft voor Luis Suarez en AZ-spits Graziano Pellè. De aanvoerder van Ajax wipte de bal na een half uur tegen de lat en Pellè kopte op slag van rust voorlangs het doel van Stekelenburg. Aan het begin van de tweede helft kwam Ajax goed weg. Een snelle ingooi van AZ werd door Pellè bijna binnengewerkt. De lange Italiaan stuitte echter op Ste kelenburg. Na dat hachelijke moment voor de goal bleef spektakel opnieuw lange tijd uit. Ajax kon maar geen vuist maken tegen de tweevoudige kampioen. Ook het inbrengen van 'aanspeelpunt' Mido na een uur spelen leverde Ajax geen extra wapen op. Een rendabele rol als tegen Veendam (doelpunt en assist) was in de Kaas stad niet voor hem weggelegd. Integendeel; AZ werd sterker en speculeerde met het wegtikken van de mi nuten op de overwinning. Een rake kopbal van Pontus Wembloom onderstreepte die missie een kwartier voortijd: 1-0. Nauwelijks bekomen van de opgelopen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 26