MIDO LEIDT BEKERZEGE -71 Ajax plaatste zich voor de achtste finale van de KNVB Beker door in de Amsterdam ArenA BV Veendam met 3-0 te verslaan. De nummer twaalf uit de Jupiler League hield een uur lang de nul, maar na een doel punt van Mido was het verzet gebroken. Ook Luis Su- arez kwam na 575 minuten zonder doelpunt eindelijk weer tot scoren. Vumon Anita nam bij afwezigheid van de geblesseerde Gregory van der Wiel de rechtsbackpositie over. Ook Toby Alderweireld, op de uitwedstrijd tegen Auxerre na voornamelijk bankzitter de laatste tijd, mocht tegen Veendam vanaf het begin starten. Vanwege de enkel blessure van Mounir El Hamdaoui kreeg Suarez voorin gezelschap van Miralem Sulejmani en de aanvallend in gestelde Christian Eriksen. Tegenstander Veendam werd eerder dit jaar nog failliet verklaard, maar vocht die beslissing succesvol aan bij de rechter. Zo kon het gebeuren dat de kleine club uit het zuidoosten van de provincie Groningen een hoogtijdag beleefde in de ArenA. Gesteund door enkele honder den meegereisde supporters verruilde Veendam voor een avond het zwakke schijnsel van de Eerste divisie voor de schijnwerpers van het met 22.559 toeschou wers gevulde stadion van Ajax. Het bezoek uit Veendam, met trouwe clubspelers als keeper Peter van der Vlag en spits Marnix Kolder, hield voor rust goed stand in de ArenA. Zo nu en dan moest de doelman van de bezoekers in actie komen, maar han denvol werk leverden de eerste drie kwartier hem zeker niet op. In de 42ste minuut was Ajax nog het dichtst bij de I -0 toen Suarez een vrije trap via de onderkant van de lat uit de doelmond zag verdwijnen. In de tweede helft, met invaller Mido voor Demy de Zeeuw, trad er aanvankelijk weinig verbetering op. In het eerste kwartier na rust kwam alleen Sulejmani tot een kansrijke run richting het doel, maar de ijverige Ser viër strandde in het zicht van de haven. Kort daarna was het eindelijk wél raak. Mido maakte zijn rol als 'breekij zer' waar door Ajax in de 61 ste minuut op voorsprong te zetten. Uit een voorzet van Urby Emanuelson kopte de lange Egyptenaar zijn eerste goal sinds zijn terugkeer bij Ajax binnen: I -0. Na de openingstreffer kwam er eindelijk wat meer ge vaar van de bekerhouder. Aan de kant van het volle Vak 410 kwam er voorzichtig wat meer pit in het spel. Een schot van Sulejmani en een halve omhaal van Suarez (na een goede pass van Mido) hadden Ajax kort na de I -0 naar een comfortabeler voorsprong moeten bren-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 24