AJAX LIJDT DURE NEDERLAAC ;£GON 20 W TERUGBLIK De vierde groepswedstrijd in de UEFA Champions League heeft voor Ajax geresulteerd' in een bijzonder dure nederlaag. Op bezoek bij het vooraf nog puntloze AJ Auxerre ging Ajax met 2-1 onderuit. Toby Alderwei- reld bracht Ajax na een vroege achterstand tien minuten voortijd langszij. Kort daarna hield invaller Langil de pun ten in het Stade Abbé Deschamps. Het klaterende applaus dat de Franse supporters halver wege al over hun ploeg lieten neerdalen zei veel over de lastige avond die Ajax beleefde. Het team van Martin Jol kwam geen moment in het gewenste ritme, waardoor er weinig tot niets lukte in de stromende regen. Auxerre daarentegen leek zich er goed van doordrongen dat het voor zijn laatste kans streed. Jol liet Siem de Jong in Auxerre buiten de basis en koos voor een middenveld met Enoh en Lindgren als con troleurs en De Zeeuw als vooruitgeschoven pion. Al- derweireld keerde terug in het hart van de verdediging als vervanger voor de geschorste Ooijer. Bij Auxerre ontbrak de geschorste sterspeler Oliech. Al vroeg in de wedstrijd nam Auxerre de leiding. Een schot van Europees debutant Frédéric Sammaritano werd licht aangeraakt door Vertonghen waarna de bal achter de kansloze Stekelenburg belandde: 1-0. De vroege treffer van de kleinste man op het veld bezorgde Auxerre een kopie van de flitsende start die Ajax twee weken eerder tijdens de heenwedstrijd via een snelle goal van De Zeeuw beleefde. Het vervolg van de eerste helft bracht Ajax nauwelijks in de buurt van de gelijkmaker. Alleen De Zeeuw en Suarez, naarstig op zoek naar een goal, konden enigszins gevaarlijk worden. Auxerre had de smaak te pakken en was met name via Birsa en Quercia een paar keer in de buurt van een tweede doelpunt. Dankzij Stekelenburg en een gebrek aan scherpte en geluk bij de Fransen bleef een grotere achterstand Ajax voor rust bespaard. In de jacht op de gelijkmaker voerde Jol halverwege snel twee aanvallende wissels door. De Jong verving Enoh in de rust en een kwartier later maakte Sulejmani zijn opwachting als vervanger van Anita. Na een uur spelen konden de 1100 meegereisde Ajax-supporters eindelijk een keer opveren. Uit een voorzet van de mee opgekomen Van der Wiel kopte Suarez de bal tegen de lat. Toen in de slotfase de gelijk maker eenmaal viel, had het bezoekersvak echt reden tot juichen. De rake kopbal van Alderweireld (Ajax' honderdste in de UEFA Champions League) op aange ven van Suarez bleek echter slechts kort van waarde. Vijf minuten na de I -1 kroonde Auxerre-invaller Langil zich tot matchwinner. Met een bekeken schot mikte

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 20