1 een goede stap voor mij. Ook bij FC Groningen was concurrentie, maar minder dan hier. Ajax heeft meer individuele kwaliteit in zijn selectie, maar Groningen be wijst dat collectiviteit ook een kwaliteit is. Het is niet zo vreemd dat veel Scandinaviërs het daar zo goed doen, want zij zijn gewend om heel gedisciplineerd te spelen, echt als een team.' Nog altijd volgt Lindgren de verrichtingen van de Trots van het Noorden met bovengemiddelde belangstelling, ook al is het inmiddels bijna drie jaar geleden dat hij te rugkeerde bij Ajax. 'Groningen doet het dit seizoen ook weer uitstekend. Ze hebben weliswaar een nieuwe trainer en heel wat andere spelers dan toen ik er voetbalde, maar toch voelt het alsof zij een proces voortzetten dat begon toen ik destijds bij Groningen kwam.' De Groningers mogen dan na veertien wedstrijden in punten gelijk staan met Ajax, Lindgren voorziet toch dat de ploeg van coach Pieter Huistra uiteindelijk geen con current zal zijn als het gaat om het landskampioenschap. 'Die strijd gaat tussen Twente, PSV en ons. Natuurlijk, wij laten nu even niet ons beste voetbal zien. Drie keer verliezen hoort niet bij Ajax. Maar andere teams gaan ook heus nog wel een dip meemaken.' NUANCES De nummer 18 van Ajax spreekt met respect en be wondering over de tegenstander van vanavond. 'PSV heeft stuk voor stuk goede spelers. Vooral in aanvallend opzicht hebben ze veel verschillende opties, wat ze in staat stelt om schorsingen en blessures op te vangen en om in verschillende wedstrijden andere nuances aan te brengen. Toen Marcus Berg vier wedstrijden geschorst was, losten ze het gewoon op een andere manier op, zonder dat hun spel daaronder leed.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 15