'In mijn denkwijze ben ik veel meer een Nederlandse dan een Zweedse voetballer' herstelde knie hield zich koest. Totdat Ajax afreisde naar Griekenland voor de uitwedstrijd tegen PAOK Saloniki, deel twee van het vierluik dat de ploeg aflegde om in de UEFA Champions League te geraken. Lindgren scoorde nota bene nog, de uiteindelijk zo cruciale derde treffer in de 3-3 die Ajax een ronde verder zou helpen. Maar de Zweed kreeg er ook weer last van zijn knie. Het herstel vergde dit keer minder tijd dan de vorige revalidatie, maar even goed was de middenvelder er ruim een maand zoet mee. Op visite bij Feyenoord maakte hij half september zijn rentree. De knie was ook vorig seizoen een spelbreker, juist toen Lindgren bezig was aan een tamelijk onverwachte come back. Tot de winterstop was hij onder trainer Martin Jol niet aan spelen toegekomen, maar na het trainingskamp in de Algarve kwam daar verandering in. Toen Ajax de competitie hervatte met een uitwedstrijd tegen NAC (l-l) stond Lindgren in de basis. Hij zou in Breda zelfs zijn handtekening zetten onder de enige Amsterdamse treffer en dwong als controleur op het middenveld ook in de weken daarna volop speeltijd af. 'Tot ik geblesseerd raakte aan die knie. Het was uit bij Heerenveen. In de rust heb ik me laten wisselen. Zo heb ik vorig seizoen uiteindelijk maar zes competitiewedstrijden achter mijn naam gekregen.' 't Schip een trainersduo vormde bij Jong Ajax. We won nen dat seizoen zo'n beetje alles wat er te winnen viel, met voetbal dat gezien mocht worden. Hij en ik voelden elkaar gewoon goed aan, denk ik, ook toen hij hier later hoofdtrainer werd.' VOLLE WASDOM Toen Van Basten aantrad, was Lindgren net een half jaartje terug bij de club die hem als achttienjarig talent naar Nederland haalde. De Scandinaviër maakte na zijn komst al snel indruk bij Ajax, aanvankelijk in de Al van trainer Danny Blind maar zeker in de periode daarna bij het Jong Ajax van Van Basten en Van 't Schip. 'Dat was echt een leuke tijd, waarin ik veel geleerd heb. Eigenlijk begon mijn carrière hier pas. In Zweden had ik een half jaar bij de A-selectie van Landskrona Bois gezeten, maar was ik nog lang geen vaste waarde. Terugkijkend ben ik bij Ajax gevormd tot de speler die ik nu ben. In mijn denkwijze ben ik veel meer een Nederlandse dan een Zweedse voetballer.' Alhoewel de inmiddels tot hoofdtrainer benoemde Blind het potentieel van de jonge Lindgren volmondig erkende en hem kansen bood om zich te bewijzen, kwam een doorbraak naar het eerste elftal er niet van. Het zou voor de jongeling blijven bij vier optredens in Ajax Itwee Dat is beduidend minder dan het jaar ervoor, toen Lindgren het onder de toenmalige hoofdcoach Marco van Basten zelfs tot aanvoerder van Ajax schopte. Wat menigeen nog helder voor de geest staat, is de fraaie treffer waarmee hij destijds het uitduel met FC Twente in Amsterdams voordeel besliste (0-2), en het juichen richting de meegereisde supporters dat daarop volgde, de aanvoerdersband om de bovenarm. 'We konden heel goed met elkaar opschieten,' zegt Lindgren over zijn re latie met Van Basten. 'Ik had in mijn eerste periode bij Ajax al met hem gewerkt, toen hij samen met John van onder Ronald Koeman, één onder interim-coach Ruud Krol en één onder Blind. 'Ik was er gewoon nog niet klaar voor,' zegt de nu 26-jarige Zweed in retrospectief. 'In zo'n geval moet je realistisch blijven en eerlijk zijn tegen jezelf. De vooruitzichten waren niet zodanig dat ik hier veel zou gaan spelen. Voor mijn ontwikkeling was het daarom beter om te vertrekken.' Groningen werd zijn nieuwe thuisbasis, aanvankelijk als huurling, later met een permanente status. Als radertje in het hechte collectief van trainer Ron Jans kwam Lind gren langzaam maar zeker tot volle wasdom. 'Het was

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 14