TOT VOLLE WASDOM GEKOMEN Rasmus Lindgren Het goede nieuws voor Rasmus Lindgren is dat hij weer voetbalt, hersteld als hij is van een slepende knieblessure. Minder aangenaam: hij voetbalt in een team dat de laatste weken vergeefs zoekende is naar het goede gevoel en de klinkende resultaten die bij Ajax horen. 'Voor een voetballer is het makkelijker om op het veld iets te veranderen, dan om hier in woorden te vertalen waar het nu precies aan schort.' Zeker als het onrustig is op de werkvloer en half Nederland het over de tegenval lende prestaties van Ajax lijkt te hebben, kan muziek een welkome afleiding zijn. Al is Rasmus Lindgren toch al niet het type dat's avonds naar praatprogramma's over voetbal kijkt of de geschreven media uitpluist, op zoek naar nieuwtjes en beschouwingen. Nu niet, maar ook niet als er een hosan nastemming heerst. Liever dompelt de Zweed zich onder in de weldadige klanken van een mooi concert in een van de Amsterdamse poptempels - of hij draait thuis een stapel net aangeschafte cd's.'Straks ga ik nog even langs bij Concerto.de platenzaak in de Utrechtsestraat,'zegt hij, zich zichtbaar verheugend op een middagje grasduinen in rekken vol cd's, steevast eindigend met een paar nieuwe aankopen.'Die nieuwe box van Bruce Springsteen schijnt echt de moeite waard te zijn. Met concerten moet ik kieskeurig zijn. De laatste twee optredens waar ik naartoe wilde, waren allebei op een avond voordat we Champions League speelden. In zo'n geval blijf ik toch echt thuis.' Uiteraard heeft ook hij zijn gedachten laten gaan over de mindere resultaten en het soms povere spel van de laatste weken. De ene keer alleen, thuis op de bank, met een kop telefoon op. En op andere momenten in groepsverband, discussiërend zoals de selectie dat ook in betere tijden pleegt te doen.'Volgens mij is er geen simpele verklaring te geven. Soms hangt het van details af, kleine dingetjes die dan net even tegenzitten en grote consequenties hebben.' Als voorbeeld noemt Lindgren de uitwedstrijd tegen Auxerre, waar een snel genomen vrije trap de Fran sen alsnog de overwinning opleverde, in plaats van een voor Ajax veel perspectiefrijker gelijkspel/Waarmee ik niet wil zeggen dat we die avond goed speelden en dat het allemaal reuze meevalt. Maar de wereld had er ook anders uit kunnen zien.' CRUCIALE TREFFER Waar de late terugkeer van Ajax' WK-gangers de col lectieve voorbereiding op het huidige seizoen danig ver stoorde, verliepen de eerste trainingsweken voor Lindgren persoonlijk juist volledig naar wens. De Zweed stond bij de eerste serieuze duels steeds aan de aftrap en zijn

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 12