BESCHEIDEN ALLESKUNNER v j Swingbo Swingbo WS^zjKmm. Edo Ophof: Edo Ophof was in de jaren tachtig de bikkelaar die bij Ajax en het Nederlands elftal in dienst speelde van iconen als Marco van Basten en Frank Rijkaard. De waterdrager kwam nadien ook nog uit voor AZ. "Ik kijk met veel plezier terug op dat jaar in Alkmaar." Ophof omschrijft zichzelf als 'een voetballer die de noeste arbeid niet schuwde.' De huidige directeur van een metaalbedrijf en een handelsorganisatie in Rhenen won onder meer drie landstitels en kwam tot vijftien interlands in Oranje. Toch doet zijn naam niet direct bij iedereen een belletje rinkelen. "Dat komt niet alleen door mijn speltype", vertelt Ophof. "Een jaar voor het EK '88 scheurde ik mijn kruisbanden. Na een lange revalidatie kon ik mijn topniveau niet meer bereiken. Wat mijn oogsttijd had moeten worden, werd helaas de herfst van mijn carrière." "Door die zware blessure vertrok ik in 1988 naar AZ, destijds een Eerste Divisionist", vervolgt de oud verdediger annex middenvelder. "Op dat jaar in Alkmaar kijken mijn vrouw en ik met veel plezier terug. Ik had een goede klik met de spelers, trainers en de clubleiding. Helaas kwamen we net te kort voor het kampioenschap." Apart verhaal Ondanks de prettige samenwerking vertrok Ophof al na één seizoen uit Alkmaar. "Dat is een apart verhaal. Ik was al akkoord voor nog een contractjaar. Ik deed destijds echter pr-werkzaamheden voor Lotto, maar in mijn nieuwe contract werd plots geëist dat ik op Reebok-schoenen ging spelen. Dat kon ik niet maken richting Lotto en ik besloot daarom naar FC Utrecht te vertrekken." 'Ego's Ajax moeten opzij' Ophof vindt het lastig een voorspelling te doen voor het treffen tussen AZ en Ajax. "Beide ploegen zijn redelijk wisselvallig. Ik verwacht dat AZ onder Gertjan Verbeek snel weer op het gewenste niveau zal zitten. Ajax heeft wat dat betreft een langere weg te gaan. Het wordt tijd dat er in de top keuzes worden gemaakt. De eigen ego's moeten opzij gezet worden en er dienen meer oud-spelers in de clubleiding komen. Op dit moment is Ajax alleen qua naam nog een topclub." (RB)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 26