WACHTEN OP TOPVORM Demy de Zeeuw: Zijn start bij Ajax was net zo indrukwekkend als die bij AZ. Momenteel is Demy de Zeeuw (27) hard op zoek naar de topvorm, die door fysiek ongemak vertroebeld was. Over Mounir El Hamdaoui, AZ en zijn tweede landstitel. Word je de laatste tijd al minder aangesproken als Gabri? "Ja, haha. Dat is nu wel een stuk minder geworden sinds hij niet meer bij Ajax speelt. Mensen spraken me in de stad soms in het Spaans aan." Je eerste half jaar bij Ajax speelde je erg goed. Hoe ver ben je van die topvorm verwijderd? "Door klachten aan mijn amandelen en een hoofdblessure ben ik wat weggezakt. Het gaat nu bij vlagen goed, maar ik ben nog niet zover als ik hoopte te zijn. Het is moeilijk te verklaren waarom ik nu zoveel kwaaltjes heb. Doordat ze nooit helemaal weg zijn, kom ik niet in een lekker ritme. Het is raar, want normaal heb ik nooit last van blessures." Wat is er waar van het verhaal dat jij op kunstgras last krijgt van je oude beenbreuk? "Dat heeft niets met kunstgras te maken. Dat ik tegen Heracles Almelo aan de kant werd gehouden, kwam omdat ik niet helemaal fit was. Die blessure speelt alleen op als ik vermoeid ben, zwellingen heb of tikkies krijg. Het blijft een zwakke plek in mijn lichaam en mijn voet is sinds die breuk iets anders gaan staan. Daardoor ga je op andere plekken compenseren." Je bent herenigd met Mounir El Hamdaouidie net als jij bij zijn entree direct veel indruk maakt. "Ik zag, toen hij in 2007 naar AZ kwam, direct dat hij geweldig kan voetballen. De bal aannemen met buitenkant rechts, dan ben je heel goed. Hij is ondanks de successen die hij bij AZ heeft meegemaakt zichzelf gebleven: rustig en liever op de achtergrond. Het enige verschil met drie jaar geleden is dat hij nu dominanter om ballen vraagt." "We hebben het samen nog wel even over AZ gehad, want daar is vorig seizoen veel gebeurd. En verder over de verschillen tussen AZ en Ajax. Het is belangrijk dat je er meteen staat als je met veel verwachtingen wordt binnengehaald. Dat is hem gelukt. Bij Ajax móet je alles winnen. De media springen er meteen bovenop als je een keer verliest. Er wordt ook anders tegen je aangekeken: of je bent fan of je bent tegen Ajax. Ik ben nu meer op mijn hoede bij wat ik doe en zeg. Bij AZ was dat anders. Die club werd gezien als een vriendelijke, mooie club waartegen niemand echt weerstand had." Aan de afgelopen editie van AZ - Ajax bewaar je geen fijne herinneringen. "Ik hoop deze keer op een positievere ontvangst. De vorige keer waren mijn uitspraken in Sportweek uit z'n verband gerukt. Vervolgens verspreidde dat zich heel snel op internet, waardoor ik het ontstane beeld niet meer kon omkeren. Dat was vervelend voor mij en voor AZ. Ik vond het mooi om te zien hoe El Hamdaoui en Jeremain Lens onlangs met veel respect werden onthaald bij hun afscheid." Tot slot, hoe groot acht je de kans dat je dit seizoen je tweede landstitel wint? "Met FC Twente en PSV hebben we twee heel goede concurrenten. Van Twente hadden we moeten winnen en tegen PSV hebben we nog niet gespeeld. Ik schat de kans op het kampioenschap op 50 procent: je wordt het wel of niet. Zo simpel is het." (ESN) AZ Speelt 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 21