Kewjaliens. Ik begin het dus te leren." Toon Gerbrands voorziet in de toekomst een betere periodisering van interlandvoetbal. Dit betekent dat spelers acht maanden achtereen clubverplichtingen hebben en drie maanden op rij puur voor hun land actief zijn. Wat vind jij van zo'n plan "Mocht de FIFA dat besluiten, is het voor veel voetballers een goede oplossing. Wij Mexicanen in Europa moeten meerdere keren per jaar midweeks twintig uur vliegen. Met een slechte verbinding duurt het reizen zelfs zo'n 30 uur. Dat is vermoeiend. Zo'n andere periodiek kan daarin meehelpen." Volgens de trainer gaan we vooral na de winterstop goed voetbal zien van AZ. "Dat denk ik ook. De aanloop naar dit seizoen was mede door de vele WK-gangers behoorlijk ontregeld. Verbeek had een plan met dit team, waar wij als internationals niet vanaf het begin aan mee hebben gewerkt. Door het overvolle programma kunnen we niet goed werken aan automatismen. Toch staan we zesde in de competitie: niet slecht. Tijdens de winterstop kunnen we de automatismen erin slijpen. Wij weten al steeds beter wat Verbeek van ons verwacht." Nadat onder meer Moussa Dembélé, Mounir El Hamdaoui, Jeremain Lens en David Mendes da Silva vertrokken, lijkt AZ dit jaar geen titelkandidaat meer te zijn. Kun jij de nieuwe status van de club accepteren? "Dat waren spelers voor de top. Nu zijn we bezig met het bouwen van een nieuw team. Dat vergt tijd. Voor mij is het ook een mooi proces om mee te maken. Ik weet precies wat de nieuwe talenten doormaken. We hebben geen spelers meer die individueel een wedstrijd kunnen beslissen. Toen Moussa en Mounir hier nog waren versloegen we in het kampioensseizoen iedereen. Dit huidige AZ is minder onverslaanbaar. Maar dat heb ik geaccepteerd, zolang ik iedere wedstrijd maar het gevoel heb dat iedereen er alles aan doet om te winnen. (DR) AZ Speelt 114

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 14