'GEEN HÉCTOR TEGEN MOUNIR' Hij vloog dit jaar van Nederland naar onder meer Mexico, Zuid-Afrika, Kazachstan, Oekraïne, Wit-Rusland en Amerika. Héctor Moreno (22) zal nooit toegeven aan vermoeidheid, maar luistert op advies van zijn trainers steeds beter naar zijn eigen lichaam: "We zijn geen machines, hè." Héctor Moreno: Hoe kijk jij naar de prima prestaties van Mounir El Hamdaoui dit seizoen? "Ik ben totaal niet verrast door datgene wat Mounir laat zien. Ik ken hem. Hij is een geweldige speler die nu in een goed team weer veel kansen krijgt. Ik heb Mounir sinds zijn transfer nog een paar keer ontmoet. We zijn niet close, maar toen ik net in Nederland kwam hielp hij me. Mounir sprak redelijk Spaans, dus kwam hij direct naar me toe. Buiten het veld is hij een vriend. Zondag van half drie tot het laatste fluitsignaal zal ik er echter alles aan doen om hem te elimineren. Soms kan ik wat agressief en geïrriteerd overkomen richting mijn tegenstanders, maar na afloop schud ik ze de hand." Je hebt bij Al tweeënholf jaar ongeveer dagelijks op de training tegenover El Hamdaoui gestaan. Heb je in die periode de juiste methode gevonden om hem uit te schakelen? "Als hij de bal heeft is het haast onmogelijk om hem af te pakken. Mounir is sterk en heeft ook de techniek om de bal af te schermen. Daarnaast beweegt hij continu over het veld. Als je een seconde niet oplet, ben je hem kwijt. Als verdediger moet je dus zowel op de bal als op hem letten. Dat vergt opperste concentratie. Het is echter niet een wedstrijd van Héctor tegen Mounir: het is AZ - Ajax. Als wij als een hecht team opereren, hebben we een reële kans om ze te verslaan." Richten jullie je na het verlies bij Dynamo Kiev volledig op de competitie en de KNVB beker? "Nee. We hebben nog steeds kans om door te gaan in de Europa League. Daar gaan we ook voor vechten. De komende twee wedstrijden tegen FC Sheriff en BATE Borisov kunnen we ons als jong team nog steeds prima ontwikkelen." Kun je verklaren waarom zowel Al als Ajax Al Speelt 112

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 12