SPECIALE GASTEN BIJ BEKERWEDSTRIJD! "Tieste zAjacieden, nF A lAY-MARSr.H Ajax heeft voor de bekerwedstrijd tegen BV Veendam duizenden speciale gasten uitgenodigd die vallen onder projecten van de Ajax Foundation. Projecten die staan voor Sport, Intergratie, Educatie en Gezondheid. Vlg?' DE AFTRAP Op het moment van schrijven weet ik nog niet wat we in en tegen •Auxerre voor de 'LI'ET-A Champions League hehhen gedaan. Tet heeft begrijpelijkerwijs zijn tijd nodig om dit blad te kunnen drukken. Tn met de wedstrijden die deze dagen zo dicht op elkaar zitten, is die er simpelweg niet. Toe dan ook, we spelen de competitiewedstrijd tegen cATO Ten Taag en ook het bekerduel tegen TT Teendam. Twee wedstrijden met verschillende belangen, maar met één en hetzelfde doel. 'En dat is winnen. Tet is prettig om te constateren dat op dit moment zo goed als iedereen binnen het team in staat is om te scoren. Zowel verdedigers, middenvelders als aanvallers weten dit seizoen het net te vinden. 'Vorig seizoen kreeg ik nogal eens te horen dat <Ajax te veel leunde op de doelpunten van een enkele speler. EMet de wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen Teracles nog vers in het geheugen, is die discussie dit seizoen in ieder geval niet aan de orde. Tg de openingstreffer van topscorer EMounir Tl 3 fam.daotn pikten ook Tgsmus Lindgren, <André Ooijer en EMiralem Sulejmani een doelpunt mee. Tat schept vertrouwen voor komende wedstrijden. Telaas kan ik voor de wedstrijd tegen <ATO geen aanhangers van de bezoekende ploeg verwelkomen. Tvenals vorig seizoen zijn de supporters uit de Tofstad niet welkom vanwege gedragingen uit het verleden. Omgekeerd is het voor fans van Ajax ook niet toegestaan om later dit seizoen de uitwedstrijd in het Tyocera Stadion te bezoeken. Laten we hopen dat dergelijke situaties snel tot het verleden behoren. Tr zijn ruim veertig spelers bij de andere Tredivisieclubs actief die de jeugdopleiding van Ajax genoten hebben. Ajax behoort met achttien zelf opgeleide spelers in de huidige selectie nog steeds tot de top in Turopa. Ook in de selectie van ATO Ten Taag komen we enkele bekenden tegen. EMaar in het trainersgilde van de Taagse ploeg treffen we een wel heel goede bekende. Tx-international John van den Trom maakte namelijk niet alleen op het veld furore bij Ajax, ook zwaaide hij als Toofd jeugdopleiding vanaf 2005 twee seizoenen de scepter over sportpark de Toekomst. Andersom is het bijzonder dat bij Ajax op de bank een bekende van ATO zit. Trainer EMartin Jol debuteerde namelijk op zo januari 7974 in het eerste elftal van TC Ten Taag, in de met 0-1 verloren competitie wedstrijd tegen Ajax. Te formatie van John van den Trom staat op dit moment met achttien punten uit twaalf wedstrijden op de acht ste plaats en schaart zich daarmee keurig in het linkerrijtje. TT Teendam, onze tegenstander in de strijd om de TfNfyT Teker, komt uit in de Jupiler League. Te Cjroningers zijn in de op één na hoogste competitie van Tg- derland in de middenmoot terug te vinden. Te hebben voor dit duel ongeveer 2000 gasten, met name kinderen, uitgenodigd om Ajax aan te moedigen. Teze gasten vallen onder projecten van de Ajax Toundation. Tit zijn projecten die zich richten op sport, integratie, educatie en gezondheid. Tg de speelronde van vorig weekend is het spannend te noemen in de bovenste regionen van de Tredivisie. Te top drie wordt aangevoerd door TC Twente, waarbij TST en Ajax op slechts één punt achterstand volgen. Te Tind- hovenaren hebben, mede dankzij de veelbesproken monsterscore tegen Teyenoord, een beter doelsaldo. Ik wens iedereen voor vanmiddag veel plezier toe en ook voor aanstaande donderdag tegen de gasten uit Teendam. Tan is de Amsterdam ArenA namelijk weer het decor, al is het dan in de avond. Tet treffen tegen de formatie van trainer Joop (fall start dan om 18.45 uur- bk ben benieuwd wie er bij Ajax deze week weer trefzeker zijn. Tik van den Toog cAlgemeen directeur DE AFTRAP L§|) Leerlingen en docenten van de Mytyl-Tyyltylschool De Mytyl-Tyltylschool is een school voor leerlingen met een lichamelijke (4-12 jaar Mytyl) of een meervou dige beperking (6-20 jaar Tyltyl). Voetballers en coaches van Sportclub Only Friends Voetballers en coaches van het G- team uit Amsterdam Noord. Zij openen 8 november hun nieuwe centrum in het Ronald McDonald Centre in Sportpark de Weeren. Leerlingen van de Weekend Academy De Weekend Academy geeft iedere zaterdag- en zondagmiddag aan ruim vierhonderd jongeren gratis huiswerkbegeleiding en training in sociale vaardigheden. Daarnaast is er ruimschoots tijd voor sport en spel. HVO-Querido HVO-Querido biedt hulp aan men sen die een psychiatrische beperking of sociaal-economische problemen hebben. HVO-Querido ondersteunt de mensen om weer de regie over hun eigen leven te krijgen en actief in de samenleving meedoen. Leerlingen van project Scoren voor Gezondheid Scoren voor Gezondheid is een project van de stichting Meer dan Voetbal. Ajacied Siem de Jong is am bassadeur van het project. Het doel van het project is om kinderen van de groepen 6, 7 en 8 van basisscho len zich bewust te laten worden van een gezonde leefstijl. Leerlingen van Ajax Scholenproject Ajax Scholenproject is een initiatief van AEGON en Ajax. Gedurende vier weken bezoekt Ajax een school. Vervolgens komen in de vijfde week alle leerlingen bij elkaar voor een eindtoernooi waar zij gescout wor den als gedrags- en voetbaltalent in dit basisonderwijs. Deze winnaars spelen dan mee in een straattoer- nooi met de kinderen uit de wijk. Vrijwilligers van project Meedoen, Leren en Winnen Meedoen, Leren, Winnen is een op leidingstraject van de Cruyff Foun dation waarin jongeren van 14 tot 18 jaar leren hoe ze een evenement voor de buurt kunnen organiseren. Het einddoel is een door jongeren zelf georganiseerd evenement voor de buurt. Voor meer informatie over de maat schappelijke projecten van de Ajax Foundation, kunt u terecht op de website www.ajaxfoundation.nl. 'n Juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar Rood en Wit De ploeg der dappere Meeree helden Onze vreugd en ons trots bezit Alom gevreesd in heel den lande Glorie onzer Amstelstad leder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Geen club die ons kan evenaren Rood en Wit wordt kampioen Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen De volgende gasten zijn vanavond aanwezig in de Amsterdam ArenA:

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 4