WINST OP HERACLES SCHENIK v|§.' TERUGBLIK Ajax won de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo alsnog met ruim verschil. Na de openingstreffer van Mounir El Hamdaoui pikten ook Rasmus Lindgren, André Ooijer en Miralem Sulejmani een doelpunt mee. De l-4-over- winning schonk de Ajacieden vertrouwen voor de ko mende week. Na een dik kwartier voetballen drukte El Hamdaoui het Amsterdamse overwicht uit in een treffer. De aanval werd opgezet door linksback Vumon Anita. Via Urby Emanuelson en Luis Suarez belandde de bal bij top scorer El Hamdaoui. De Ajacied omspeelde doelman Remko Pasveer om overtuigend in te schieten. Na enkele sterke reddingen van Maarten Stekelenburg incasseerde Ajax zeven minuten voor rust toch een ge lijkmaker. Juist in een minder vriendelijke wedstrijdfase met irritaties over en weer bracht Willie Overtoom zichzelf in ideale schietpositie. De aanvallende midden velder plaatste de bal buiten bereik van Stekelenburg in de kruising: I -1De Almeloërs zagen op hun beurt ook een sterke periode bekroond met een treffer. Ajax kwam vlak na rust goed weg bij een hoogstandje van oud-Ajacied Kwame Quansah. De middenvelder stiftte de bal vanaf randje zestien op de lat boven Ste kelenburg. Met Christian Eriksen in de ploeg (ingevallen voor Eyong Enoh) won Ajax aan creativiteit. De jonge Deen stond 'vers' in het veld toen Vumon Anita een royale kans onbenut liet. Nog geen minuut later juichte het uitvak vol Ajax-supporters uitbundig. Rasmus Lind gren legde van grote afstand aan, waarna zijn schot in de kruising eindigde. Collega-middenvelder Demy de Zeeuw was door Jol buiten de wedstrijdselectie gelaten. Hem werd rust ge gund om zijn lichte onderbeenblessure te laten helen. Met het oog op de belangrijke Champions League-ont moeting tegen AJ Auxerre kon Ajax een fitte De Zeeuw immers goed gebruiken. In Almelo kreeg André Ooijer opnieuw de voorkeur boven Toby Alderweireld in het hart van de verdediging. De Belg zag vanaf de bank hoe Ooijer zijn ploeg in het laatste kwartier aan de 1-3 hielp. De verdediger verleng de een voorzet vanaf links van Suarez koppend voorbij Pasveer. De uitslag kreeg extra body door de treffer van invaller Miralem Sulejmani. Vier minuten nadat hij Anita (de linkerverdediger kampte met lichte hamstring klachten) had afgelost, schoof de Serviër de bal met links onder Pasveer door. Ajax wist in de slotfase uitstekend

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 27