PARELTJES EL HAMDAOUl WIJiZ 26 té' TERUGBLIK Twee oogstrelende hoogstandjes van Mounir El Ham- daoui wezen Ajax de weg tijdens het thuisoptreden tegen sc Heerenveen. Op een aarzelende eerste lieten de Ajacieden een zelfverzekerdere tweede helft volgen. Het leverde Ajax een 3-1 -overwinning op. Een overwin ning die eigenlijk groter had moeten zijn. Ajax kon zich deze woensdagavond van een betere kant laten zien dan de voorgaande zondag op Wou- destein tegen Excelsior. In de uitwedstrijd, die werd ontsierd door de onterecht aan Anita gegeven (en op maandag geseponeerde) rode kaart, morsten de Ajacieden dure punten; 2-2. In de eigen omgeving marcheerde het tegen sc Heerenveen aanvankelijk evenmin soepeitjes. De vroege voorsprong via Mou nir El Hamdaoui (1-0) kon de trage en voorspelbare speelwijze niet verbloemen. Aan de schoonheid van El Hamdaoui's treffer lag het in elk geval niet De Aja- cied chipte de bal oogstrelend over doelman Kevin Stuhr Ellegaard. Aan de andere kant van het veld stond Maarten Steke lenburg 'gewoon' onder de lat, De knieblessure die Ajax' eerste doelman op Woudestein opliep, bleek drie dagen later een basisplaats niet in de weg te staan. Ook André Ooijer startte opnieuw in' de 'basis. Martin Jol maakte wel een tactische aanpassing met zijn keuze voor Ras mus Lindgren. Demy de Zeeuw kampte met een lichte kuitblessure en begon uit voorzorg op de bank. Een klein kwartier na de I -0 maakten de Friezen gelijk. Heerenveen profiteerde daarbij van verdedigende fou ten van Ajax. Eerst liet Jan Vertonghen zich aftroeven door Roy Beerens, waarna ook Stekelenburg te laat was om Bas Dost het koppen te beletten. De puntaanvaller knikte de bal simpel in het Ajax-doel: I -1 Ajax opereerde in een laag tempo en gokte voor rust op kansen uit stilstaande spelsituaties. Luis Suarez liet zijn vrije trap al eens vervaarlijk indraaien, maar Stuhr Ellegaard bracht redding. Ook Lindgren zag zijn inzet, vanaf ruim 25 meter, gekeerd door de Friese goalie. Tien minuten voor rust zag Suarez een nieuwe vrije trap van richting veranderd worden en op de lat eindigen. Dat het de Uruguayaanse Ajacied in de afwerking niet meezat, bewees hij op slag van rust. Eerst lag Stuhr Elle gaard opnieuw dwars toen Suarez van dichtbij inschoot. In de rebound ontving de Ajax-captain de bal terug, maar lepelde hij hem naast. Luttele tellen later floot scheidsrechter Eric Braamhaar voor de rust. El Hamdaoui hielp de thuisploeg vlak na de pauze aan een nieuwe treffer. De wijze waarop hij scoorde was opnieuw bijzonder fraai. Centrale verdediger Arnold Kruiswijk kopte de voorzet vanaf rechts van Eyong Enoh

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 25