3UIGING VOOR HISTORIE' Felix Gasselich en Dick Schoenaker. 'Ik zag net Peter Jager terug,' klinkt het enthousiast en warm uit de mond van Engelsman Clarke. 'Ook Schoenaker heb ik net weer gesproken. Fantastic. Ik hoop dat ik straks een goede telefoonlijn heb met Mid dlesbrough. Ons duel tegen Leeds is heel belangrijk.' Stefan Pettersson is een oud-Ajacied die vanuit Zweden naar de ArenA is gereisd. Yannis Anastasiou kwam spe ciaal voor de unieke gelegenheid over uit Griekenland. Bijna 130 oud-Ajacieden wilden de speciale reünie, die wellicht jaarlijks terugkomt, niet missen. 'Jullie hebben Ajax gemaakt tot wat het is. Een club van naam en wereldfaam,' sprak ook directeur Communi catie van AEGON Jan Driessen tot de oud-Ajacieden. Ajax' hoofdsponsor richt zich op het heden, verleden en de toekomst van de Amsterdammers. AEGON hielp de eerste Ajax-reünie mede mogelijk maken. 'Wij eren, als AEGON, altijd oud-spelers en -sporters. Wij hopen dat jullie vandaag een goede tijd samen hebben en maken een diepe buiging voor de historie van Ajax.' Vervolgens laten ook Ajax' algemeen directeur Rik van den Boog en clubvoorzitter Uri Coronel zich eervol uit richting de oud-spelers. Gert Bals, Kees Zwamborn en Theo van Duivenbode. Als de reünie een uurtje op weg is, zit de stemming er al goed in. Een belangrijk onderdeel van het programma hebben de Ajacieden dan nog te goed. Vanuit 'de En gelenbak' - een deel van vak 108 is exclusief voor hen ingericht - bekijken de reünisten Ajax - NAC. Als het bijzondere gezelschap, met duizenden duels in de be nen, de wedstrijd eenmaal volgt, wacht nog een verras sing. Op de sponsorboarding langs het veld trekken de namen van alle aanwezige oud-Ajacieden voorbij. De 3-0-overwinning op de Bredanaars biedt voldoende stof tot napraten. Echt nodig is dat trouwens niet. Aan ge spreksstof is deze dag allerminst gebrek. John Rep en Jan Mulder. Stefan Pettersson en Barry Hulshoff. Sommigen komen uit de buurt, maar er zijn vanavond ook ex-spelers uit Zweden, België, Oostenrijk en Grie kenland.' Er zijn nog veel meer nationaliteiten in de Rinus Michels Zaal. Oud-spits Ray Clarke heeft het duel van zijn club Middlesbrough tegen Leeds United - Engelse eerste divisie - laten schieten.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 9