MOEIZAME MIDDAG EINDIGT ■■■■■..«■Hl.. m s TC 26 W TERUGBLIK Ajax beleefde een moeizame middag tegen Excelsior De derde betaaldvoetbalclub uit Rotterdam stond bij rust met 2-0 voor In het tweede bedrijf voorkwamen Mounir El Hamdaoui en Jan Vertonghen een blamage in Stadion Woudestein. Vijf dagen na de Champions Leaguewedstrijd tegen AJ Auxerre kreeg André Ooijer ook in de competitiewed strijd tegen Excelsior de voorkeur boven Toby Alderwei- reld. Siem de Jong en Vumon Anita keerden terug in het basiselftal. De Jong was enkele weken uitgeschakeld we gens een hamstringblessure. Anita kwam bijna een maand geleden tegen AC Milan voor het laatst in actie. De speler liep destijds een kuitblessure op. Excelsior miste in de wedstrijd tegen de Amsterdammers Wouter Gudde en Norichio Nieveld. Gudde kampt met een knieblessure terwijl Nieveld het duel aan zich voorbij moest laten gaan wegens een schorsing. Ook Excelsior- trainer Alex Pastoor bekeek het duel vanaf de tribune. De geboren Amsterdammer kreeg na de wedstrijd tegen ADO Den Haag één wedstrijdschorsing opgelegd. Vanaf de kleine, maar knusse tribune zag de hoofdtrainer van Excelsior hoe zijn assistenten John Lammers en Peter den Otter het team naar een 2-2-gelijkspel leidden. Het scheelde weinig of Excelsior keek binnen een minuut tegen een achterstand aan. Voormalig Excelsior-speler en huidige Ajacied Mounir El Hamdaoui schoot de bal- tegen de onderkant van de lat. Ook De Jong kwam bijna tot scoren toen Luis Suarez een strakke voorzet voor langs schoot. De Jong kwam er net niet bij. Echter, Ajax stond na nog geen half uur met tien man op het veld. In de 27ste minuut werd Anita met een rode kaart weg gestuurd. De linksback maakte een overtreding op Fer nandez en scheidsrechter jan Wegereef stuurde hem re soluut van het veld. Daarmee was het een korte rentree voor Anita. De laatste vijftien minuten van de eerste helft hadden de tien man van Ajax het moeilijk met een zeer aanvallend Excelsior. Tien minuten na de rode kaart kwamen de Rotterdam mers op een I-O-voorsprong door een doelpunt van Daan Bovenberg. De verdediger tikte de bal achter Maarten Stekelenburg na een vrije trap van aanvoerder Ryan Koolwijk. Luttele minuten later volgde het tweede doelpunt aan Rotterdamse zijde. Tim Vincken bediende middenvelder Kevin Wattamaleo op perfecte wijze nadat Urby Emanuelson balverlies had geleden. Voor Ajax was het zaak om zo snel mogelijk een tegen treffer te maken. Lang liet die niet op zich wachten. El Hamdaoui knalde de bal na enkele seconden in de twee de helft fraai achter Cees Paauwe en bracht Ajax terug in de wedstrijd. Kort na het tegendoelpunt had Ajax met een flinke domper te maken. Maarten Stekelenburg ver liet het veld met een gekneusde knieschijf De nummer

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 26