DOOR ZEGE BLIJFT AJAX IN In de derde groepswedstrijd behaalde Ajax zijn eerste winst in de UEFA Champions League sinds oktober 2005. In de Amsterdam ArenA wonnen de Amsterdam mers na een beladen thriller met 2-1 van AJ Auxerre. Tegen de Franse club, die nationaal gezien zoveel tegen slag kent en in de onderste regionen van Ligue I bivak keert, werd vooraf een - voor Europese overwintering noodzakelijke - zege voor mogelijk gehouden. Trainer Martin Jol had weer keuze genoeg in zijn selectie en net als in de competitiewedstrijd tegen NAC Breda gaf de oefenmeester aan André Ooijer de voorkeur bo ven Toby Alderweireld. Zijn collega Jean Fernandez van Auxerre kampte wel met problemen, want hij miste di verse belangrijke spelers: Langil, Traoré en Jelen. Vooral het gemis van de Poolse spits Jelen deed zeer. Nu moest alles van de Keniaan Oliech komen, die in zijn eentje voorin bleef hangen. Ajax kende een droomstart. Nadat Rasmus Lindgren op de keeper had geschoten, was de rebound voor Demy de Zeeuw. De Ajacied, nog zonder doelpunten dit seizoen, haalde verwoestend uit en joeg de bal in de bovenhoek, I -0. Er waren pas zeven minuten gespeeld. Daarna nam Ajax gas terug, zonder overigens veel bal bezit in te leveren. In de 24ste minuut leek Contout na een corner Auxerre toch op gelijke hoogte te zet ten na een duel met Stekelenburg binnen de vijf meter. Maar scheidsrechter Benquerenpa vond dat hij daarbij een overtreding op de keeper had begaan. Vier minuten later hielp Enoh de gasten bijna langszij toen hij bij een terugspeelbal Chafni over het hoofd zag. De Marok kaanse international profiteerde niet van de geboden mogelijkheid. Ajax, dat lange tijd in een laag tempo speelde, schakelde vier minuten voor rust opeens razendsnel om. Met een prachtige hakbal bediende De Zeeuw de naar rechts uitgeweken Sulejmani die op zijn beurt El Hamdaoui bediende. De Marokkaan gaf de bal precies op tijd en met de juiste snelheid op Suarez, die schitterend 2-0 scoorde. Na rust had Ajax helemaal op rozen kunnen zitten als de crosspass van El Hamdaoui en de scherpe voorzet van Suarez die volgde, door De Zeeuw was afgerond. Maar de sterk spelende middenvelder miste de bal nipt. Dat bleek een dure misser, want in de 56ste minuut moest Ajax met tien man verder toen André Ooijer aan de noodrem trok en Oliech vasthield. De vrije trap werd door Valter Birsa onberispelijk binnen geschoten, 2-1Ajax had Auxerre in het zadel geholpen en moest een ruim half uur met tien man vechten om de drie pun ten in Amsterdam te houden. Sulejmani werd geofferd om met een sterke defensie - Oleguer kwam binnen de lijnen - de rest van de wedstrijd door te komen. In de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 24