FLITSSTART HEERENVEEN ONGEDAAN GEMAAKT Zes goals eerlijk verdeeld in seizoen 1995-1996 Op de eerste zondag van april 1995 treffen Heerenveen en Ajax elkaar als de avond invalt, om 18 00 uur. Decor is een enthousiast en uitverkocht Abe Lenstrastadion. De levenslust van de Friese fans slaat over op de voetballers; het duel eindigt in 3-3. Tekst Monique Janse Dat er nog een gelijke stand is aan het einde van de negentig minuten, mag een klein wonder worden genoemd. De Amsterdammers staan namelijk in Heerenveen binnen twaalf minuten al met 2-0 achter. En dat nog wel terwijl er werd gedacht dat de thuisploeg flink aan kracht zou hebben ingeboet, om dat er vier vaste krachten in de basiself ontbreken. Maar daar zitten de Friezen niet mee. Integendeel zelfs. De genen die wel spelen vliegen uit de startblokken en via oud-Ajacied Erik Regtop en Jon Dahl Tomasson komt de ploeg van trainer Foppe de Haan aan zijn doelpun ten. Het publiek gelooft in een daverende stunt en brult geestdriftig 'Tien, tien, tien' van de tribunes. Ajax is allerminst onder de indruk. Carlo L'Ami, de huidi ge keeperstrainer van Ajax, moet in de 17de minuut op een droge knal van Jari Litmanen het antwoord schuldig blijven, 2-1De Amsterdammers leven weer en snel na de aansluitingstreffer krijgen ze een strafschop nadat Roelofsen Litmanen onderuit heeft gehaald. De Fin lijkt de bal te willen nemen, maar het is Marc Overmans die de bal opeist en op doel schiet. L'Ami wint het een-op- eenduel echter, waardoor Heerenveen nog steeds op een voordelige marge staat. Op slag van rust krijgt Ajax alsnog waar het gezien het spel ook wel recht op heeft: de gelijkmaker. Weer is het Jari Litmanen die scoort. Ditmaal vindt hij op fraaie wijze de bovenhoek. Ajax is dus bij rust weer helemaal terug in de wedstrijd, 2-2. Beide trainers zetten in de tweede helft verse krachten in. Winston Bogarde komt bij Ajax in het veld en Toby Alberda bij Heerenveen. Laatstgenoemde zet tot vreug de van heel Friesland zijn ploeg redelijk snel na rust, in Nwankwo Kanu probeert zich met handen en voeten langs Wilco Hellinga te wringen, terwijl Leeroy Echteld het gevecht op afstand volgt. de 52ste minuut, weer op voorsprong, 3-2. Ajax knakt niet en gaat onvermoeibaar op jacht naar de 3-3. Die komt uiteindelijk twintig minuten later als de Nigeriaan Nwankwo Kanu weet te scoren. De wedstrijd duurt nog bijna twintig minuten en Ajax dringt aan; de ploeg van Louis van Gaal wil ook weieens op voorsprong komen dit duel en doet daar alles aan. Bij een scrimmage voor het doel van L'Ami is Ajax dicht bij die 3-4. Die komt er echter niet. Wel zet Ajax een nieuw record neer. Het clubrecord van achtereenvolgende ongeslagen wedstrijden uit 1971-1972 is verbeterd: Ajax heeft na deze avond een serie van 27 ongeslagen duels achter zijn naam staan.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 21