STERKHOUDER, ZEGGEN ZE IN BELGIE Jan Ver tonghen Een jonge volwassene buiten het veld, maar zo langzamerhand een routinier binnen de lijnen. Met zijn 23 jaar zou Jan Vertonghen bij menige club tot de jonge garde worden gerekend; bij Ajax heeft de Belgische verdediger er inmiddels al een half voetballeven op zitten. Zijn cv werd onlangs nog uitgebreid met 'ervaring in de UEFA Champions League'. 'Dit seizoen heb ik voor het eerst het gevoel dat ik klaar ben voor een nieuwe stap, mocht die zich aandienen. En dat komt puur door het aantal wedstrijden dat ik inmiddels achter mijn naam heb staan.' Tekst Maarten Dekker n de categorie Elk nadeel heb z'n voordeel: dat de Belgische nationale ploeg afgelopen zomer weer eens schitterde door afwezigheid op een groot toernooi, gaf Jan Vertonghen de kans om uitge breid vakantie te vieren en uitgerust aan het nieuwe seizoen te beginnen.'Maar ik zou er zo een arm voor hebben gegeven om ook op het WK te kunnen spelen,' chargeert de verdediger 'Ja, het was jaloersmakend om al die jongens van Ajax bezig te zien op televisie en zelf thuis op de bankte zitten. Ik vond dat echt heel vervelend. En ik ben daar de afgelopen maanden ook vaak genoeg mee gedold.' Tijdens het WK had hij alleen een paar keer sms-contact met Luis Suarez. 'Ik was hier in Nederland en heb dus aan den lijve ondervonden hoe de Oranje-koorts zich hier ontwikkelde. Als ik me dan probeer te verplaatsen in de positie van die gasten daar in Zuid-Afrika, dan zou ik denken: laat me lekker met rust, iedereen valt me al lastig. Bovendien zegt iedereen ongeveer dezelfde dingen. "Knap gepakt die bal, Maarten" of'Goed gespeeld, Greg". Algemeenheden. Goed bedoeld, maar het zijn teksten waar ze op dat moment toch niets mee kunnen. Daar heb ik dus bewust niet aan meegedaan.' Behalve zijn afwezigheid in Zuid-Afrika was er nog iets dat een echt ontspannen vakantie in de weg stond voor Vertonghen: de commotie die losbarstte nadat hij tijdens de feestelijkheden rond de gewonnen bekerfinale verbaal uit de bocht was gevlogen. Behalve massale verontwaardi ging bij pers en publiek leverde het hem uiteindelijk ook nog twee wedstrijden schorsing op.'Daardoor heb ik echt wel een tijdje met de pest in mijn lijf rondgelopen. Dat slechte gevoel was eigenlijk pas weg toen de schorsing voorbij was.' Hij kon zich slechts verontschuldigen en begrip tonen voor de boze reacties die bleven binnenstromen.'Het was niet leuk, maar ik heb het mijzelf aangedaan door bepaalde dingen te roepen toen ik een paar drankjes op had. Dat het in principe een besloten feest voor de eigen fans was, dat doet daar niks aan af. Ik kan goed begrijpen dat men sen kwaad waren, zeker de supporters van Feyenoord. Het was ook niet slim van me, zeker nu de situatie al op scherp stond en er geen supporters van de bezoekende

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 14