aasaLSio* VBiiiiaslf MhiIi El liaiiHl ttraf op hat udi nest Met een wonderschone lob maakte Mounir El Hamdaoui afgelopen zaterdag tegen NAC Breda zijn zevende treffer voor Ajax. De geboren Rotterdam mer heeft het naar zijn zin in Amsterdam. Afgelopen woens dag speelde hij met Ajax in de Champions League tegen Auxerre, vandaag treft hij zijn oude club Excelsior. „Natuurlijk is het vandaag een bij zondere wedstrijd voor mij", zegt Mounir El Hamdaoui. „Excelsior is toch de club waar ik met voetbal len begonnen ben. Ik kom er nog steeds af en toe. Excelsior ligt in de buurt waar ik ben opgegroeid. Ik ben er als tienjarige jongen begon nen en na de C, B en A-jeugd snel via het tweede doorgestroomd naar het eerste elftal. Als zeventienjarige tekende ik bij Excelsior mijn eerste profcontract. Ik kijk met een goed gevoel op mijn periode bij Excelsior terug." Na vier seizoenen in het eerste van Excelsior vertrok El Hamdaoui in 2004 voor een avontuur in Enge land. Hij kwam bij Tottenham Hot spur echter niet aan spelen toe, werd kort uitgeleend aan Derby County, en keerde in 2006 terug in Nederland. Via Willem II belandde hij in 2007 bij AZ, waar hij begin dit seizoen afscheid nam om te ver huizen naar Amsterdam. „Ajax is en prachtige club met een geweldige historie. Het is niet zo dat ik altijd al bij Ajax wilde spelen, ik heb nooit echt bepaalde clubs in mijn hoofd. De clubs waar ik heb gespeeld, kwamen allemaal op mijn pad." „Ik kreeg van Ajax een mooie aan bieding en ik kende Martin Jol na tuurlijk nog uit mijn tijd in Engeland en uiteindelijk zijn we er uitgeko men." Hij vindt het niet vreemd om als Rotterdammer in Amsterdam te spelen: „Natuurlijk spelen er sentimenten tussen Rotterdam en Amsterdam, maar zelf houd ik me daar helemaal niet mee bezig. Ik ben in Rotterdam geboren en speel nu voor Ajax. Daar is verder niets vreemds aan. Natuurlijk word ik er wel eens op aangesproken als ik in Rotterdam ben, maar nooit op een heel vervelende manier." Zelf heeft de aanvaller het prima naar zijn zin bij Ajax, waar hij met Luis Suarez een koningskoppel vormt in de spits. Na de overwinning op NAC Breda en het Europese duel tegen Auxerre wacht nu het treffen met zijn oude club. „Ik zie Excelsior regelmatig en vind dat ze het goed doen. Met name thuis kunnen ze nog wel eens voor een stunt zor gen. In Stadion Woudestein ligt een klein veld en ze spelen compact en wachten op de counter. Het is aan ons om daar iets tegenover te zet ten." Uiteraard heeft hij het nieuws gevolgd over zijn maatje Robin van Persie, die verklaarde ooit te willen terugkeren op het oude nest. Zelf is El Hamdaoui daar nog niet mee bezig: „Misschien dat ik daar later over na ga denken. Excelsior is een mooie club en ik kom er graag, dus wie weet gebeurt het ooit." 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 13