tWHÊfr VfssflB AJAX GEVELD DOOR OFFDAY /W 22 W TERUGBLIK 'Natuurlijk begrijp je er niks van, maar zoiets gebeurt ver velend genoeg wel,' blikte Martin Jol terug op het hands moment van Suarez, 'Een 0-2-achterstand zijn we thuis niet gewend. Uit trouwens ook niet Je hoopt dan snel een goal te maken, om er nog iets uit te slepen. Maar onze goal viel pas laat. Utrecht verdedigde ook goed.' Heel veel kansen om de schade nog in het eerste bedrijf te repareren dwong Ajax niet af. Heel veel verder dan de schoten van El Hamdaoui (in handen Michel Vorm), Siem de Jong (naast) en Emanuelson (voorlangs) kwam de thuisploeg niet, De koploper leek zichzelf niet. Jol greep in de rust in en wijzigde zijn elftal op twee plaatsen. Eyong Enoh werd gewisseld voor Christian Eriksen. Toby Alderweireld werd vervangen door Ras mus Lindgren. Laatstgenoemde nam verdedigende ta ken waar, maar schoof ook door naar het middenveld. Met een extra man in de middenlinie probeerde Ajax aansluiting te vinden bij FC Utrecht, de ploeg die dit seizoen in de Eredivisie nog geen uitwedstrijd won. Bijzonder veel effect sorteerde de gewijzigde tactiek niet. Ook al dwong Ajax de bezoekers wel meer terug en dwong het meer doelkansen af dan voor rust. Aan- Ajax had in de wedstrijd tegen FC Utrecht een onver valste offday. De Amsterdammers liepen tegen een pijn lijke I -2-nederlaag aan en zagen een lange ongeslagen thuisreeks in de Eredivisie beëindigd. Het dure punten verlies kost de Ajacieden de opgebouwde voorsprong aan kop. Ajax begon zonder de geblesseerde Vumon Anita aan het competitietreffen. Urby Emanuelson was links in de verdediging de plaatsvervanger van de aan zijn kuitbeen geblesseerde Anita. De zonnige voetbalmiddag begon anders dan gehoopt. Utrecht speelde een geolied spel; bij de Ajacieden liep het stroef en kraakte en piepte de wagen hoorbaar. Twee terecht gegeven penalty's brachten de Domstede- lingen al na een kwartier in een luxe zetel. Eerst maakte Luis Suarez na zes minuten - bij een comer vanaf links - onnozel hands. Bij het verstrijken van het eerste kwartier trok Eyong Enoh Edouard Duplan naar het ArenA-gras. Na beide situaties was de afloop pijnlijk helden Ricky van Wolfswinkel schoot beide strafschoppen feilloos voorbij Maarten Stekelenburg. Na een ruim kwartier spelen stond Ajax op een 2-0-achterstand.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 22