17 INTERVIEW W natuurlijk toch van alles door je hoofd schieten. Maar juist als je gaat nadenken, ga je blokkeren en fouten maken. Zeker een buitenspeler. Die moet lekker op zijn intuïtie en zijn ingevingen afgaan.' VISITEKAARTJE Als vervanger van Urby Emanuelson had Jozefzoon nog geen zestig tellen nodig om zijn visitekaartje af te geven. Een heerlijke voorzet belandde bij Siem de Jong, die bij de tweede paal eenvoudig de 3-2 kon maken, Ajax zou die eerste thuiswedstrijd van het seizoen uiteindelijk met 4-2 winnen. Reden genoeg voor Jozefzoon om content terug te blikken, maar hij wil toch vooral nuttige lessen uit zijn debuutoptreden destilleren. 'Zo'n assist op Siem is natuurlijk een lekkere binnenkomer, maar ik was na die wedstrijd echt niet tevreden over mezelf. Ik heb veel te weinig mijn tegenstander opgezocht en gedaan waar ik goed in ben. En zo zijn er meer dingen waar ik hard aan moet werken.' Conditioneel moet de vleugelaanvaller nog flinke pro gressie maken, ondervond hij. In die 45 minuten tegen Vitesse dreigde Jozefzoon op een gegeven moment in ademnood te raken. 'Het is wel lastig om daar vooruitgang in te boeken, omdat ik bij het eerste natuurlijk lang niet altijd speel en zeker geen negentig minuten. Ik ben nu drie keer ingevallen - tegen Vitesse, De Graafschap en FC Utrecht - en ik had een basisplaats in de bekerwedstrijd tegen MW, toen ik ook scoorde. Daarom is het voor mij ook goed dat ik blijf meespelen met Jong Ajax, als het schema dat tenminste toestaat.' Als trainer Martin Jol hem bijvoorbeeld selecteert voor een midweekse wedstrijd in de UEFA Champions League, is het onmo-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 17