'Juist als je gaat nadenken, ga je blokkeren en fouten maken. Zeker een buitenspeler. Die moet lekker op zijn intuïtie en zijn ingevingen afgaan' RECHTSBUITEN Bij AFC kreeg Jozefzoon te maken met Casimir Wester- veld, de huidige trainer van Ajax EI'Hij is ontzettend belangrijk voor mij geweest, Allereerst omdat hij me eerst een jaartje rustig heeft laten rijpen in de C2 en me daarna in de Cl aan de rechterkant heeft neergezet. Daar is eigenlijk mijn ontwikkeling als rechtsbuiten begonnen. Maar Casimir heeft er ook voor gezorgd dat ik nu bij Ajax voetbal. Ik kon na mijn eerste seizoen bij AFC al meteen naar NAC en was ontzettend gretig om te gaan. Ik dacht: wat als dit mijn enige kans is? Die mag ik niet laten liggen. Uiteindelijk heeft Casimir geweigerd om mijn overschrijvingspapieren in orde te maken en me plechtig beloofd dat er een jaar later veel grotere clubs in de rij zouden staan, als ik met hem bij AFC zou blijven.' Westen/eld had het goed gezien, zo bleek al snel. In oktober viel er al een brief van PSV op de deurmat in huize Jozefzoon, toen het seizoen amper twee maan den onderweg was. En in de periode daarna volgden nog vele andere clubs, Ajax incluis. 'Het ging ook echt fantastisch toen bij AFC,' herinnert Jozefzoon zich. 'We eerste keer binnenkwam, zei Wim Kwakman, die toen trainer van de Cl was: daar hebben we de nieuwe rechtsbuiten van Ajax. Er werd in die tijd behoorlijk op me ingepraat, van twee kanten.' Dat zijn keuze uitein delijk op Ajax viel, had ook te maken met het weinig aanlokkelijke vooruitzicht in te moeten trekken bij een Eindhovens gastgezin, ver weg van de vertrouwde om- j geving in de Bijlmer. STRENGE MAN 4* 'Een strenge man', zegt Jozefzoon lachend als het gaat over zijn eerste trainer bij Ajax, Robin Pronk Om er meteen aan toe te voegen dat dat precies was wat hij nodig had om beter te worden. 'Toen ik hier net voetbalde, was mijn balaanname ronduit slecht. Vanaf de eerste training zijn we daarmee bezig geweest, Elke keer weer kreeg ik ballen ingespeeld, de ene keer strak over de grond, dan juist weer met een boogje, steeds maar weer, tot het goed was. Als dribbelaar was ik al sterk, maar mijn rendement uit die acties moest omhoog, vond de trainer. En toen mijn voorzetten in orde waren, moest ik zelf meer gaan wonnen alles wat je als amateurploeg maar kunt win nen. In de competitie versloegen we Ajax C2 met 5-0 en in een oefenwedstrijd hielden we hun Cl op 0-0. We werden kampioen met twaalf punten voorsprong op de nummer twee.' De belangstelling uit Eindhoven was vanaf het eerste begin heel concreet, vertelt Jozefzoon. 'Ik heb ook een tijdje stage gelopen bij PSV. Als C-speler moest ik toen meetrainen met hun AIomdat de BI toevallig vrij was. Fysiek was dat natuurlijk heel zwaar, maar op basis van mijn techniek kon ik best veel compenseren en toch nog aardig meekomen.' In diezelfde periode trainde de Amsterdammer ook op de Toekomst. 'Toen ik hier de scoren. Zo was er steeds iets om aan te werken, En dat is eigenlijk nog steeds zo.' Via de BI en de AI zou Jozefzoon dit seizoen deel uit maken van Jong Ajax, het laatste voorportaal richting het eerste elftal, Inmiddels ligt de jongeling spectaculair voor op schema, dankzij een aantal sterke optredens in de voorbereiding en het ontbreken van een pure rechts buiten in de A-selectie. Sinds de start van de competitie traint hij mee met 'de grote jongens' en in het thuisduel met Vitesse, op 14 augustus, was zijn debuut daar. 'Bij het begin van de rust kreeg ik te horen dat ik erin zou komen. Vanaf dat moment moet je echt even je hoofd koel houden. Je mag geen zenuwen toelaten, al voel je

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 16