MOOIE VOETBALAVOND EINDIG 26 TERUGBLIK De eerste thuiswedstrijd van Ajax in de UEFA Cham pions League is na een mooie voetbalavond geëindigd in een I -1 -gelijkspel. Mounir El Hamdaoui scoorde de openingstreffer, ex-Ajacied Zlatan Ibrahimovic maakte de gelijkmaker. Vurnon Anita viel in de eerste helft met een kuitbeenblessure uit. Toevallig was het laatste duel dat Ajax op eigen bodem afwerkte op het hoogste Europese platform ook tegen Milanezen: maar dan tegen Internazionale. Danny Blind was destijds hoofdtrainer en hij zag zijn jongens na een vlotte 2-0-voorsprong op 2-2 eindigen. Alleen Maarten Stekelenburg en Urby Emanuelson waren er van het huidige spelersarsenaal bij die 22ste februari 2006. En ook deze dinsdagavond stonden ze in het basiselftal dat Martin Jol het veld instuurde. De ervaren Ajacieden wilden samen met hun ploeggenoten de bittere smaak van de eerste groepswedstrijd tegen Real Madrid weg spoelen. Ten opzichte van dat duel had Jol twee wijzigin gen in zijn selectie: de geschorste Vertonghen en Suarez stonden uiteraard weer in de basis. Voor dit duo hun eerste échte Champions League-optreden, de voorron des niet meegerekend, ooit. Bij elkaar opgeteld speelde de Ajax-basis 30 duels op dit platform, tegenover 574 voor de Italiaanse startformatie. Maar wat zeggen die cijfers in het veld? In de eerste twintig minuten weinig tot niets. Want Ajax was brutaal, toonde lef en klopte nadrukkelijk aan de poort bij doel man Abbiati. AC Milan had daar alleen een venijnig schot van Robinho tegenover gezet, waarop Stekelenburg als vanouds prima redde. In de 23ste minuut kwamen de Amsterdammers dan ook zeer verdiend op voorsprong. Luis Suarez poortte Nesta fantastisch in de zestien me ter en bediende Mounir El Hamdaoui. De spits draaide en schoot hoog in, I -0. Van AC Milan had Ajax nog weinig te duchten gehad, Maar dat die extra ervaring wel degelijk meespeelt, bleek verderop in de eerste helft toen Ajax met tien man kwam te staan vanwege een kuitbeenblessure van Vurnon Anita. Precies in die korte ondertalperiode sloegen de Milane zen toe. Zlatan Ibrahimovic schoot na een pass van See- dorf binnen, l-l. Er waren 37 minuten gespeeld, Ajax, dat de geblesseerde Anita wisselde voor Miralem Sulejmani, liet zich niet in de hoek zetten en zocht fana tiek naar openingen. Toen Ajax het tweede bedrijf richting eigen aanhang speelde, wilde de thuisclub op dezelfde voet verder. Maar Milan nam lang zo'n afwachtende houding niet meer aan. De formatie van trainer Massimiliano Allegri

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 26