GOED WEEKEINDE VOOR K0 TERUGBLIK Drie dagen voor het thuisduel in de UEFA Champi ons League met AC Milan werkte Ajax een degelijke generale af, In Enschede hield koploper Ajax regerend kampioen FC Twente op 2-2. Omdat ook PSV punten verspeelde tegen FC Groningen was Ajax net als een week eerder de grote winnaar van het weekeinde. Ingeklemd tussen de beker- en CL-duels van Twente en Ajax was de onderlinge confrontatie in de compe titie er een die de moeite waard bleek. De topper in Enschede boeide vanaf het begin. De nummers één en twee van vorig seizoen maakten er in het huis van de kampioen een spektakel van. Paal, lat en doelpunten; alle ingrediënten kwamen in de eerste drie kwartier voorbij. Luis Suarez opende de kansenreeks na zeven minuten met een bekeken lobje tegen de lat. Het bleek de op maat tot een bijzonder onderhoudende wedstrijd. Kort na het waarschuwingsschot van Suarez anticipeer de Twente direct op het Amsterdamse gevaar. Ook Theo Janssen waagde het met een lobje; en met succes. Op aangeven van Denny Landzaat wipte hij de bal over keeper Stekelenburg heen: 1-0. De openingstreffer was een van de spaarzame gevaarlijke momenten van de thuisploeg voor rust. Ajax nam vrijwel direct het initiatief weer over en zag dat al na vier minuten bekroond met de gelijkmaker. Mounir El Hamdaoui bracht Ajax met een intikker op gelijke hoogte. Een kopbal van Siem de Jong, op aangeven van Emanuelson, werd aanvankelijk gekeerd door keeper Mihaylov, maar was de Bulgaarse doelman in tweede instantie te machtig: I -1 Martin Jol koos in de Grolsch Veste opnieuw voor extra zekerheid op het middenveld. Net als een week eerder tegen Feyenoord kreeg Rasmus Lindgren de voorkeur boven Demy de Zeeuw. Met de gelijke stand op het scorebord kreeg Ajax in het vervolg van de eerste helft verschillende kansen op meer. Emanuelson schoot, op aangeven Suarez, tegen de paal. Ook de aanvoerder zelf raakte de staander uit een gevaarlijke vrije trap. Na een uur draaide de thuisploeg de rollen om. Eerst zorgde Nacer Chadli voor gevaar namens Twente. Een ferme kopbal werd uitstekend gekeerd door Stekelen burg, waarmee de keeper van Ajax en Oranje zich op nieuw onderscheidde. Drie minuten later moest hij ech ter opnieuw het antwoord schuldig blijven op een inzet van Janssen. Voor de tweede keer op de avond bracht de middenvelder Twente op voorsprong, dit keer op aangeven van Luuk de Jong: 2-1 Wederom konden de Tukkers maar kort van hun tref fer genieten. Zes minuten na de 2-1 maakte Ajax alweer gelijk. Eyong Enoh, die zijn doelpunten tot dusver alleen voor wedstrijden met Willem II bewaarde, knalde in de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 24