HOOFDROL JOZEFZOON BIJ SINl h§§<' TERUGBLIK Bekerhouder Ajax heeft op eenvoudige wijze de vierde ronde van de KNVB Beker bereikt. In de Amsterdam ArenA won het team van Martin Jol met 5-0 van MW. Ajacied van de wedstrijd Florian Jozefzoon maakte zijn eerste doelpunt voor Ajax IMounir El Hamdaoui was twee keer trefzeker. Ajax deed tegen MW wat het moest doen; heel blijven en eenvoudig winnen. Met de belangrijke duels tegen FC Twente en AC Milan voor de boeg bleek de wedstrijd tegen de nummer dertien uit de Jupiler League uitein delijk een welkom tussendoortje. De spelers van MW konden geen moment een vuist maken in de ArenA. Martin Jol had zijn beginopstelling op een aantal posi ties gewijzigd. Zo kregen vaste krachten als Toby Al- derweireld, Eyong Enoh en Vurnon Anita rust. Ook de geschorste Luis Suarez ontbrak Het leverde de jon gelingen Florian Jozefzoon en Roly Bonevacia voor de tweede keer dit seizoen een basisplaats op. Demy de Zeeuw en Urby Emanuelson, tegen Feyenoord nog op de bank startten ook weer vanaf het begin. De droom op een stunt tegen de bekerhouder was al binnen het kwartier vervlogen voor MW. Trainer René Trost, die vorig seizoen als assistent-trainer van RodaJC nog naar de tribune werd gestuurd in de ArenA, zag zijn team al na dertien minuten op achterstand komen. Jo zefzoon speelde zich via de rechterflank eenvoudig vrij, waarna hij El Hamdaoui op maat bediende. De spits van Ajax zette de thuisploeg met een geplaatst schot op een gewenste vlotte voorsprong: I -0. Enkele minuten later kreeg de Marokkaan al snel de kans om de score te verdubbelen, maar de voorzet van Siem de Jong ging net te hard. Tien minuten na -de openingstreffer was het wel op nieuw raak. Jozefzoon passeerde zijn tegenstander Nick Kuipers met gemak waarna hij zijn voorzet tot doelpunt gepromoveerd zag. De hoog voorgegeven bal viel par does achter keeper Job Bulters, die voor de tweede keer moest vissen. Een heuglijk moment voor de aanvaller uit de eigen jeugdopleiding, die zijn eerste doelpunt voor Ajax I maakte. Namens MW waagde Lance Voorjans even later een poging van afstand, maar daar liet de ja rige Maarten Stekelenburg zich niet door verrassen. Op slag van rust was het definitief over en uit voor MW. Jan Vertonghen kopte raak uit een hoekschop van Miralem Sulejmani, waardoor Ajax met een 3-0-voorsprong de kleedkamer opzocht. In de tweede helft had het merendeel van de 17.363 toeschouwers al snel opnieuw reden tot juichen. Op

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 22