FIN EN TSJECH BEZORGEN AJAX WINST Petri Pasanen wijst Ajax tegen Utrecht de weg Ajax ging het thuisduel tegen FC Utrecht op 25 februari 2001 in als nummer drie van de Eredivisie. Het zou geen eenvoudige klus worden om de Domstedelingen te verschalken, want FC Utrecht was bezig met een bijzondere reeks. De club had zeven opeenvolgende duels niet verloren. Maar Ajax maakte aan dat clubrecord een einde door in de Amsterdam ArenA met 2-0 te winnen. Tekst Monique Janse De eerste ontmoeting van het seizoen tussen beide clubs was uitgelopen op een drama voor Ajax. Doelman Fred Grim was in Utrecht, naar later zou blijken, ten onrechte van het veld gestuurd en zag vanaf de tribune Utrecht met 2-1 winnen. Hij wilde, net als de tien overige Ajacieden op het veld, sportieve revanche. Plotseling werd het strijdplan echter omge gooid, Waar Nikos Machlas de warming-up nog mee maakte, daar haakte hij toch nog onverwacht ziek af Hij had verhoging en braakneigingen, maar wilde wel op de bank zitten om eventueel te kunnen invallen. Maar de technische staf, onder leiding van trainer Co Adriaanse, wilde het risico niet nemen. Youssouf Hersi werd op getrommeld en hij mocht de plaats op de bank over nemen van de Griekse schutter. De aanvalsleider in het veld was Shota Arveladze met Cedric van der Gun en Wamberto als zijn gevleugelde secondanten. Ook Ar- veladze was een dag eerder echter, net als Galasek, nog een twijfelgeval. Maar gelukkig konden beiden aantreden tegen de in opmars verkerende club uit de Domstad. Adriaanse had nog een verrassing in petto. Hij stelde Richard Witschge op en met Rafael van der Vaart achter de spits was het duidelijk dat de thuisploeg het initiatief zou nemen. Maar Utrechter Reinier Robbemond leek de score al in de vijfde minuut te openen met een knap schot; de reactie van doelman Fred Grim was echter uitstekend en zo kon het gebeuren dat Ajax in de elfde minuut een voorsprong nam. Met een prachtige kop bal scoorde de Fin Petri Pasanen de openingstreffer uit een hoge harde voorzet van Wamberto. De thuisploeg merkte dat Utrecht ietwat aangeslagen was en drong Petri Pasanen kopt Ajax in 2001 in de elfde minuut naar een 1-0-voorsprong. nog wat nadrukkelijker aan. En ja hoor! Vier minuten later scoorde Tomas Galasek de 2-0 met een heerlijk schot. Ajax liet nadat die veilig ogende marge van twee goals was bereikt, een periode van schoon voetbal zien. Fraaie combinaties, uitgevoerd op hoge snelheid. Echte grote kansen kwamen daar echter niet uit voort. In de tweede helft liep het lang zo gesmeerd niet meer en moest Grim een aantal keren handelend optreden. Dat deed hij uitstekend en in écht grote problemen kwam Ajax dan ook niet. Pasanen maakte nog bijna zijn tweede goal van de middag. Hij voorkwam bovendien even later dat Dirk Kuyt alsnog zijn goaltje mee kon pak ken na een foutje van Cristian Chivu.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 21