AJAX WINT KLASSIEKER II zjjfv 26 W TERUGBLIK Ajax heeft goede zaken gedaan in de eerste Klassieker van het seizoen. Vier dagen na de midweekse UEFA Champi ons Leaguewedstrijd tegen Real Madrid wonnen de Am sterdammers in Rotterdam met I -2 van Feyenoord. De statistieken van de Klassiekers uit het voorbije sei zoen 2009-2010 staan nog vers in het geheugen gegrift en boden Ajax vooraf een positief perspectief. Voor het eerst in de historie werd de Klassieker in het af gelopen seizoen vier keer gespeeld. Twee keer in de reguliere competitie en in de finale van de KNVB Beker, die verdeeld werd over twee wedstrijden. Drie van de vier duels won Ajax (thuiswedstrijd 5-1bekerfinale 2-0 en 4-1De uitwedstrijd tegen de Rotterdamse formatie eindigde in een l-l-gelijkspel. De twee clubs benaderden de 164e Klassieker geheel op eigen wijze. Het Feyenoord-team van Mario Been trainde in de voorbereiding op het duel achter gesloten deuren. Ajax opende juist de deuren van de AnenA om ruim 800 supporters de mogelijkheid te geven het elftal succes te wensen en om de Ajacieden nog een keertje te zien trai nen na het Europees avontuur in de Spaanse hoofdstad. Feyenoord had een rustigere en langere voorberei ding op het duel dan de Amsterdammers, die na het met 2-0 verloren duel met de Koninklijke donderdag terugkeerden van het Europese 'kampioenenbal' naar competitievoetbal. Vergeleken met het basiselftal tegen de Madrilenen wijzigde Martin Jol zijn elftal op vier posities. Jan Ver- tonghen en aanvoerder Luis Suarez - beiden waren geschorst tegen Real Madrid - keerden terug in de ba sis. Miralem Sulejmani kreeg de voorkeur boven Urby Emanuelson en Demy de Zeeuw maakte plaats voor Rasmus Lindgren. Vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Kevin Blom voerden de Amsterdamse elf de druk op. Luis Su arez kwam in de eerste minuut al tot een goede schiet kans. Van rechts schoot de Uruguayaanse aanvoerder net voorlangs. Binnen enkele minuten ging hij een goed een-tweetje met Siem de Jong aan en schoot hij twee maal snoeihard op het doel van Rob van Dijk. Toch was het Feyenoord dat op een voorsprong kwam dankzij een treffer van FedorSmolov. Het doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Ajax schakelde na die 'waarschuwingstreffer' een tandje bij. Na ruim veer tig minuten was het raak aan de Amsterdamse kant. De Jong kopte de bal voorbij Feyenoord-doelman Van Dijk na een vrije trap van Miralem Sulejmani. De vrije bal van de Ajacied werd onbedoeld verlengd door Feyenoorder

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 26