SUAREZ BEZORGT AJAX ZEGE Vier dagen voor het eerste UEFA Champions League duel met Real Madrid won Ajax in de ArenA met 2-0 van Willem II. Luis Suarez scoorde beide treffers uit een strafschop. De statistieken van de voorgaande 36 ontmoetingen tussen Ajax en Willem II in Amsterdam (doelsaldo 136- 20) en de grote uitslagen van de afgelopen edities leken op voorhand mooie ingrediënten voor een doelpunt rijke avond. Opgeteld bij de stand op de ranglijst (Ajax koploper en Willem II laatste) leek weinig een doelpun- tenregen in de weg te staan. Het liep echter anders. In de eerste helft kreeg Niki Maenpaa een stuk minder te doen dan vooraf door velen werd verwacht. De Finse doelman van Willem II werd weinig op de proef gesteld door de Ajacieden. Pas na achttien minuten kwam het eerste echte gevaar van Ajax. Uit een voorzet van Urby Emanuelson was Siem de Jong in de buurt van de ope ningstreffer. De nummer 10 van Ajax miste van dichtbij een grote kans om zijn team op voorsprong te zetten. Vijf minuten later leek Demy de Zeeuw op weg naar een doelpunt, maar de strakke pass van Vumon Anita werd door de sluitpost van Willem II op tijd doorzien. Na precies een half uur spelen kwam Ajax goed weg. Verdediger Arjan Swinkels waagde een poging van af stand en zag zijn schot in het volle zestienmetergebied van de lijn gered. De meegereisde supporters uit Tilburg hadden daardoor bijna reden tot juichen in de ArenA. Lang nagenieten kon Willem II niet, want kort na het Brabantse gevaar eiste Swinkels opnieuw een hoofdrol op. Dit keer echter in het voordeel van Ajax. De ver dediger haalde Luis Suarez binnen het strafschopgebied onderuit, waarna de aanvoerder van Ajax van elf meter mocht aanleggen. Die buitenkans liet Suarez zich in zijn honderdste Eredivisieduel voor Ajax niet ontnemen. Resoluut schoot hij raak: I -0. Het vervolg van de eerste helft leverde het team van Martin Jol op afstandsschoten van Emanuelson en De Zeeuw na weinig meer op. Ook in de tweede helft had Ajax opnieuw een straf schop nodig om tot scoren te komen. Wederom was het Luis Suarez die de penalty in de ArenA binnensleep te. De Uruguayaan werd aangetikt door Bart Biemans, waarna scheidsrechter Makkelie naar de stip wees. De benutte strafschop betekende alweer zijn tachtigste competitiegoal in Amsterdamse dienst. Kort na zijn tweede goal nam Suarez een optie op een derde doelpunt. Met een vlammend schot uit de lucht knalde hij de bal richting het doel van Willem II. Een knappe redding van keeper Maenpaa voorkwam een nieuwe treffer. Enkele minuten later was ook Emanuel son dicht bij de 3-0. De aanvaller schoot een vrije trap l»

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 22