De trainer Op 26 mei 2009 tekende Martin Jol (54) voor drie jaar een contract als hoofdtrainer van Ajax. Zijn loopbaan als speler begon de oefenmeester in zijn geboortestad bij het toenmalige FC Den Haag. In 1977 verdiende hij een transfer naar Bayern München, waar hij nooit echt doorbrak. Zijn terugkeer naar Nederland bracht hem bij FC Twente. In totaal speelde hij 71 wedstrijden in het shirt van de Tukkers. Na een aantal jaar in Engeland te hebben gevoetbald sloot de Haagse middenvelder zijn carrière als profvoetballer af bij jeugdliefde FC Den Haag. Zijn eerste profclub als trainer was Roda JC. Toch viel de oefenmeester bij RKC Waalwijk pas echt op. Met beperkte middelen wist hij binnen een paar jaar tijd van de club een goede middenmo ter te maken. Gevolg was een overstap naar Tottenham Hotspur in 2004, waar hij eind 2007 werd ontslagen. Jol ging vervolgens aan de slag bij Hamburg SV, waarna hij in 2009 door Ajax werd gevraagd Marco van Basten op te vol gen als hoofdtrainer van Ajax. De selectie Lange tijd leek het erop dat Luis Suarez Ajax zou gaan verlaten. Na een goed WK kwam het geruchtencircuit rondom een eventuele transfer op gang. Desondanks bleef de Uruguayaan gewoon in Amsterdam. Ajax versterkte de voorhoede zelfs met de makkelijk scorende El Hamdaoui, die in zijn com petitiedebuut voor de Amsterdammers gelijk twee keer het net wist te vinden. Samen zijn beide aanvallers al goed voor 11 competitiedoelpunten in zes duels. Ajax nam ook afscheid van een aan tal ervaren spelers. Zo verlieten o.a. Rommedahl, Gabri en Pantelic de club. Ervaring kwam er terug in de persoon van Andre Ooijer. De clubloze verde diger werd net voor het begin van de competitie aangetrokken en ook Mido keerde terug op het oude nest. De resultaten In de competitie is Ajax nog ongeslagen. Slechts één keer werd er gelijkgespeeld en in de overige wedstrijden pakten de Amsterdammers steeds drie punten. Na zes wedstrijden voert de ploeg van Martin Jol de ranglijst aan met 16 punten. Zichtbaar opgelucht waren de Amsterdammers toen deelname aan de Champions League werd veiliggesteld. Naast de nodige inkomsten betekent het een druk programma voor de club uit de hoofdstad. De loting koppelde Ajax aan aansprekende tegenstanders als Real Madrid en AC Milan. Twente Thuis - FC Twente - Ajax 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 9