FC Twente AFC Ajax 2-1 (1-0) De plaatsing voor deze nacompetitie zou voor FC Twente een lastige klus gaan worden, aangezien men moest aantreden tegen de kersverse Europa Cup ll-winnaar: Ajax. De ploeg, die destijds onder leiding stond van Johan Cruijff, had voor het eerst sinds tijden weer eens een Europese hoofdprijs in de wacht gesleept en de meeste tegen standers van Ajax kropen dat seizoen dan ook in hun schulp om de schade in wedstrijden enigszins te beperken. FC Twente was echter niet onder de indruk van de prestatie van Ajax en met het motto: 'de aanval is de beste ver dediging', trok Twente met jeugdig elan ten strijde tegen de Amsterdammers. Mede door dit getoonde lef zorgde FC Twente na negen minuten voor de 1-0 op het scorebord. Aanvaller Eric Groeleken profiteerde dankbaar van een misser van verdediger Peter Boeve en rondde prima af. Het aanvalsspel van beide ploegen golfde op en neer en het massaal opgekomen publiek zag een aantrekkelijk schouwspel. Met de steun van deze twaalfde man wist FC Twente met de 1-0 voorsprong de kleedkamer op te zoeken. Na rust kwam Ajax e in de 53e minuut door een kopbal van John Bosman op gelijke hoogte. Lang kon Ajax niet van deze gelijkmaker genieten, aangezien de jonge Eric Groeleken in de 59e minuut andermaal voor FC Twente het net wist te vinden. Direct na afloop van de wedstrijd was het een groot feest in een nat maar kolkend Diekman Stadion. Voor het eerst sinds jaren viel er voor de sup porters weer eens wat te vieren in eigen stadion. De spelers van Twente lieten na afloop in de kleedkamer de champagne rijkelijk vloeien om vervolgens met ver trouwen vooruit te kijken naar de zojuist behaalde nacompetitie. Scoreverloop: 09' Eric Groeleken 1-0 53' John Bosman 1-1 57' Eric Groeleken 2-1 Toeschouwers: 16.000 Opstelling FC Twente: Snelders, Koopman, Rutten, Bosch, Paus, Pouls, Theo ten Caat, Willems, Groeleken, Lipponen, Nijenhuis (61' Bleuming). Twente Thuis - FC Twente - Ajax 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 28