Hoe kijk je terug op de eerste wedstrijden van het seizoen? "Ondanks dat we in de voorbereiding op het nieuwe veel spelers misten door het WK, zijn we goed op weg. In zo'n voorbereiding is het lastig werken. Ik geloof dat we tot aan de eerste wedstrijd niet één keer in dezelfde samenstelling gespeeld hebben, maar we hebben de groepsfase van de Champions League weten te bereiken en in de competitie staan we er goed voor. Alleen jammer dat we in de eerste wedstrijd van het seizoen (tegen FC Groningen red.) het duel uit handen gaven en het nog 2-2 werd." Wat vind je van je eigen prestaties? "In vergelijking met vorig seizoen speel ik iets anders. Doordat we nu met twee spitsen spelen, kom ik minder voor de goal en heb ik nog niet zo veel gescoord als aan het einde van vorig seizoen. Echter ben ik daar niet zo mee bezig, maar denk ik meer aan het team. Onze doelstelling voor dit seizoen is om kam pioen te worden." Hoe belangrijk was de deelname aan de groeps fase van de Champions League voor jullie? "Wanneer je deelneemt aan de Champions League zorgt dat voor een enorme ervaring. Je speelt mooie wed strijden op hoog niveau. Real Madrid was een stap te hoog voor ons, maar dat zijn wel duels waar je als team van leert." Vanavond tref je broer Luuk. Hoe speciaal is dat om tegen je broer te spe len? "Het is altijd leuk om hem tegen te komen op het veld. Hopelijk spelen we allebei. Deze wedstrijd is voor ons als team belangrijk, maar ook voor mij persoonlijk. Anders krijg je binnen de familie weer reacties. Luuk heeft dit sei zoen al aardig wat doelpunten gescoord en speelt goed. Ik heb vorig seizoen een paar keer met hem bij Jong Oranje gespeeld en toen al gemerkt dat hij zich goed heeft ontwikkeld. Door de komst van spits Mare Janko zou het lastig worden voor Luuk, maar hij heeft het op een andere positie goed opgepakt." Wat verwacht je van de wedstrijd van vandaag? "FC Twente staat goed. Dat hebben ze tegen Inter Milaan wel laten zien. Ze hebben alleen aan het begin van dit seizoen een beetje pech gehad met het afronden van de kansen. FC Twente heeft net als Ajax een ploeg die altijd wil voetballen. Dat zijn altijd mooie wedstrij den om te spelen, maar die je zeker ook wilt winnen." Twente Thuis - FC Twente - Ajax 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 13