AJAX CONTRACTEERT TEEMU TAINIO PRESENTATIEGIDS 2010-2011 VERSCHENEN DF A.IAY-MARQr|H Martin Jol noemt Teemu Tainio een alleskunner op het middenveld. Op de slotdag van de transferperiode heeft Ajax overeenstemming bereikt met Teemu Tainio. De middenvelder j was transfervrij en afkomstig van Sun- j derland FC. De Fin tekende in Amster dam een contract dat loopt tot en met 30 juni 201 I. Teemu Tainio werd op 27 november 1979 geboren in het Finse Tornio. Na dat hij in Finland bij FC Haka Valkea- koski speelde, kwam hij uit voor onder andere Auxerre en Tottenham Hot spur. Tainio speelde tot nu toe 54 interlands voor het Finse nationale elftal. Martin Jol: Ik ben blij dat we ons op de slotdag nog hebben kunnen verster ken. Teemu is een alleskunner op het middenveld. Ik kan hem dus rechts, links en centraal gebruiken. Hij is een winnaar, een speler met een goede mentaliteit. Ik heb met hem gewerkt bij Tottenham Hotspur en nadien ben ik hem blijven volgen. Ik ben de clubleiding van Sunderland, waar hij nog een doorlopend contract had, erkentelijk dat ze hebben meegewerkt. Daardoor werd het voor ons mogelijk Teemu te halen.' MIDO Een week eerder werd al overeenstemming bereikt met Mido (Ahmed Hossam). De aanvaller was transfervrij en afkomstig van Middlesbrough. De Egyptenaar tekende in Amsterdam een contract dat loopt tot en met 30 juni 201 I Mido werd op 23 februari 1983 geboren in Caïro. De spits stond voor zijn komst naar Amsterdam in Engeland onder contract bij Middlesbrough, maar speelde sinds januari 2010 op huurbasis voor West Ham United. Mido speelde al eerder voor Ajax. In 2001 kwam hij over van het Belgische AA Gent. In 2003 vertrok hij naar Frankrijk, om bij Olympique Marseille te gaan voetballen. In totaal speelde hij destijds 57 officiële wed strijden in het Ajax-shirt en maakte hij in die duels 23 doelpunten. Martin Jol: 'We hadden behoefte aan een extra aan valler en we zijn lang bezig geweest om met beperkte middelen toch iemand te kunnen halen. Ik ben blij dat het eindelijk rond is. We hebben zojuist de aanvraag voor een werkvergunning gedaan, zolang we die niet hebben mag hij niet met ons meetrainen. We rekenen dus op korte termijn niet op hem, ook al omdat hij een trainingsachterstand heeft,' 'n Juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar Rood en Wit De ploeg der dappere /Weeree helden Onze vreugd en ons trots bezit Alom gevreesd in heel den lande Glorie onzer Amstelstad leder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Geen club die ons kan evenaren Rood en Wit wordt kampioen Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen De Ajax Kick Off Presentatiegids 2010-201 I ligt vanaf afgelopen week in de winkel. Deze schitterend uitge voerde, 140 pagina's tellende gids is verplichte kost voor iedere Ajax-fan. Een gids om het hele seizoen bij de hand te houden. Als extra bij de gids: de selectieposter. De Presentatiegids 2010-201 I geeft een compleet beeld van het huidige Ajax middels interviews en achter grondverhalen. Daarnaast hebben alle spelers een eigen pagina met foto's en gegevens, en is in een his torisch katern de complete geschie denis van Ajax in statistieken en I I I mijlpalen weergegeven. De Presentatiegids is kortom jonmisbaar als naslagwerk en I informatiebron, terwijl de fraaie vormgeving en fotogra- ;fie uitnodigen om hem steeds |weer door te bladeren. jsDe Ajax Kick Off Presenta- Jtiegids 2010-201 I (inclusief [poster) kost 6,95.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 5