HATTRICK SUAREZ HELPT AJA)! yW 26 W TERUGBLIK In Doetinchem won het team van Martin Jol met 0-5 van De Graafschap. Luis Suarez was drie keer trefzeker op De Vijverberg, Daarmee heeft de' aanvoerder van Ajax zijn eerste - zij het 'onzuivere' - hattrick van het seizoen te pakken. Op wedstrijden in Doetinchem lijkt voor Ajax de laatste jaren een garantie op veel doelpunten te zitten. De laat ste drie bezoeken aan De Vijverberg leverden Ajax liefst negentien treffers (0-5, 0-6 en I -8) op. Met het inmid dels warmgedraaide koningskoppel Suarez-EI Hamdaoui aan boord leken er ook dit jaar in de Achterhoek genoeg aanknopingspunten voor een doelpuntrijke middag. Na negentig minuten bleek de editie van 2010 inderdaad moeiteloos in dat rijtje mee te kunnen. Met een fles champagne en de wedstrijdbal als trofeeën van zijn man-of-the-match-titel en hattrick verliet Sua rez met een glimlach het Doetinchemse stadion. In de eerste helft had de Uruguayaan zijn hattrick met twee treffers al aardig vorm gegeven. De aanvoerder van Ajax opende na veertien minuten de score tegen de pro movendus. Met een rake kopbal, uit een voorzet van Gregory van der Wiel, zette hij Ajax vlot op voorsprong. Kort voor rust schoot de Uruguayaan raak uit een vrije trap. Daarmee bracht hij de bekerhouder op een com fortabele 0-2 voorsprong. Tussen de eerste twee goals van Suarez zaten enkele gevaarlijke momenten van De Graafschap. Met name Hugo Bargas was twee keer dicht bij een treffer. Goed keeperswerk van Maarten Stekelenburg voorkwam schade voor Ajax in de eerste drie kwartier. In de tweede helft maakte Ajax de klus vakkundig af. Het duurde even voordat de score werd verhoogd, maar in het laatste kwart van de wedstrijd liep de teller alsnog aardig op. In de 68ste minuut schoot Urby Emanuelson gedecideerd een vrije trap binnen. In de laatste minuten schoot Suarez (assist De Zeeuw) zijn derde en Ajax' vierde van de middag binnen. De topscorer van Ajax had daarmee zijn eerste hattrick van het seizoen te pak ken en staat met vier competitietreffers inmiddels op gelijke hoogte met zijn kompaan El Hamdaoui, die niet tot scoren kwam. Ook na rust waagde De Graafschap nog geregeld een poging om een eretreffer te maken. Stekelenburg liet zich echter niet passeren en zorgde er met enkele goe de reddingen voor dat hij voor de tweede keer op rij in de competitie zijn doel schoon hield.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 26