DROOMKOPPEL ZET ROE ,-ö\ 22 W TERUGBLIK Ajax startte aarzelend in de thuiswedstrijd tegen Roda JC. Mede gesterkt door de klasse van een nieuw ko ningskoppel sloten de Amsterdammers de thuiswed strijd toch simpel winnend af Ajacied van de wedstrijd - en maker van een uniek doelpunt - Mounir El Hamda- oui was met zijn twee treffers een grote meneer in de ploeg van Martin Jol. Zo waren er meer uitblinkers en opvallende Ajacieden. De returnwedstrijd tegen Dinamo Kiev wierp zijn scha duw vooruit. Tegen Roda JC was het devies, naast 'ge woon' winnen, absoluut geen fysieke schade oplopen. De Ajacieden begonnen aarzelend aan de tweede thuiswedstrijd in de competitie. Tegen het sterk op zijn defensie leunende Roda JC maakte de thuisploeg het eerste half uur een bleke indruk. Een spaarzame échte kans nam Siem de Jong de eerste dertig minuten voor zijn rekening. Knap door de lucht bereikt door Vurnon Anita mikte de middenvelder de bal van dichtbij over. Vergeleken met de laatste wedstrijd, bij Dinamo Kiev, keerde Toby Alderweireld terug in de basisploeg. Ole- guer moest weer genoegen nemen met een plek op de bank. Luis Suarez keerde tegen Roda JC na een schorsing in de competitie terug in het Ajax-elftal. Het 'koningskoppel' dat Suarez vormt met Mounir El Ham- daoui, liet zich eindelijk zien aan het eigen publiek. De Limburgers verdedigden vooral, maar kwamen er voor rust ook drie maal - kort achter elkaar - levens gevaarlijk uit. Eerst stuitte Willem Janssen op Maarten Stekelenburg. De doelman was twee minuten later nét eerder bij de bal dan oud-Ajacied Laurent Delorge. Nog in dezelfde minuut tikte 'Steek' een knap ingeschoten volley van Ruud Vormer over. Ajax had het die fase lastig, maar hield het hoofd koel. 'We gaven een beetje het initiatief weg,' blikte Martin Jol terug op de perscon ferentie. 'In de tweede helft speelden we beter als team en werden de ruimtes voor Roda kleiner. Ook defensief ging het beter.' Het koningskoppel deed in de 34ste minuut voor het eerst van zich spreken. Suarez verzorgde de voorzet vanaf rechts. De bal maakte een merkwaardige caram bole via Eric Addo en Sebastian Svard. El Hamdaoui kon vervolgens simpel inschieten: I -0. De matige start leverde de Amsterdammers alsnog een voorsprong op. De twee aanvallers leken gaandeweg de avond steeds beter op elkaar ingespeeld te raken. Na een prima een-tweetje met El Hamdaoui had de Uruguayaan zelfs de' 2-0 op zijn schoen. Suarez mikte de bal voorlangs. Kort voor rust leverde Anita weer eens nuttig werk door de doelpoging van Morten Skoubo, vlak voor het Ajax-doel, te blokken. Ook pal na rust schoot Suarez net niet secuur g

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 22