0lXl[teCA!fe^Z7 DuDOS /fflÉXaSjD tDoD Martin Jol: 'Voor Ajax is De Graafschap-uit een moeilijke wedstrijd' De trainer van de tegenstander spreekt.. Door: Vidal Horjus Ben u tevreden over het begin van het seizoen voor Ajax? We speelden veel wedstrijden in korte tijd waarvan een aantal zeer belangrijke. Als je onze voorbereiding, waar inmiddels genoeg over is gezegd en geschreven, in ogenschouw neemt, ben ik tevreden met hoe de jongens het hebben opgepakt. Spelen jullie niet teveel wedstrijden in korte tijd, terwijl sommige spelers niet eens zijn uitgerust van het WK Voetbal in Zuid-Afrika? Ja, maar dat hebben we niet zelf verzonnen. Ik ga niet over de internationale voetbalkalen der. En helaas zitten we bij Ajax ook niet in de situatie dat ik zomaar even tegen bijvoorbeeld Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, Demy de Zeeuw en Luis Suarez kan zeggen: 'Neem nog maar drie weken vrij, ik stel in de tussentijd andere jongens op.' Want ik had mijn topspelers hard nodig, zeker in de weken dat we tegen PAOK en Dinamo Kiev speelden. Vorig seizoen kwam Ajax net te kort in de race om het kampioenschap, maar het voetbal was af en toe om van te smullen. Wat wordt, of is, de voetbalfilosofie voor dit seizoen? De voetbalfilosofie zal niet veel afwijken. Met Mounir (El Hamdaoui, VH) heb ik een ander type spits dan toen Marko Pantelic hier speel de; dus voorin zal het misschien wat anders gaan. We hadden laatst 14 van de 18 spelers op het wedstrijdformulier die afkomstig zijn uit de eigen jeugd. Dat is Ajax. We zijn weer enkele jeugdige spelers aan het inpassen, zij moeten een gezicht gaan krijgen zoals vorig seizoen de spelers ook veel meer een eigen gezicht hebben gekregen. Wat verwacht u van de wedstrijd De Graafschap - Ajax? Voor Ajax is het een moeilijke wedstrijd. Veel tegenstanders in Nederland benaderen de wedstrijd tegen ons als een soort 'wedstrijd van het jaar' en dat merk je aan de spelers en aan het publiek. Voor ons is het ook een belangrijke wedstrijd, maar het is er één in een rij van wedstrijden. In het verleden heeft u als speler van FC Den Haag harde duels uitgevochten met Graafschapverdediger John Trentelman. Wat roept de naam De Graafschap bij u op? Ik heb inderdaad ervaringen met wedstrijden tegen De Graafschap. Ik vind het een mooie club. Veel traditionele dingen en een fanatieke en trouwe aanhang. Het sportieve verloop is door de jaren heen grillig geweest. Supporters, spelers en trainer van De Graafschap willen weer 'stoeven en an- goan' op De Vijverberg zien, ofwel: D'ran! Hoe gaat Ajax daar mee om? We moeten blijven voetballen, juist in wed strijden waar de instelling van de tegenstan der zo is als jij beschrijft.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 7