©©GSfpGDS&EXila? AFC Ajax Amsterdam ArenA 51.715 zitplaatsen 18 maart 1900 Martin Jol Danny Blind Uri Coronel Aegon www.ajax.nl Naam: Stadion: Capaciteit Opgericht Trainer Assistent-trainer: Voorzitter: Hoofdsponsor: Website: De tegenstander van De Graafschap is vandaag Ajax. De Amsterdammers staan momenteel op de tweede plaats in de Eredivisie. De selectie van trainer Martin Jol heeft dit seizoen al acht officiële wed strijden gespeeld. Het eerste duel was tegen het Griekse PAOK Saloniki in de voorronde van de Champions League. In Amsterdam eindigde de wedstrijd in een 1-1 gelijkspel. De return in Griekenland bleek een doelpuntenfestijn. Een 1-0 achterstand werd na de rust omgebogen in een 1-3 voorsprong. Het bleef niet bij deze stand, want de Grieken wisten in de slotfase de 3-3 binnen te werken. On danks de twee gelijke spelen ging Ajax door naar de laatste voorronde, uitko mend tegen Dinamo Kiev uit Oekraïne. Tussen de wedstrijden door met PAOK Saloniki werd ook om de Johan Cruijff Schaal gespeeld. Hierin bleek FC Twente met 0-1 te sterk te zijn door een treffer van ex- Graafschapper Luuk de Jong. Ajacied Luis Suarez ontving tijdens dit duel een rode kaart en was voor de eerste twee competitiewed strijden geschorst. Ajax wist Mounir El Hamdaoui van AZ te contracteren. De aan valler wist in de eerste competitiewedstrijd tegen opponent FC Groningen twee keer te scoren. Deze doelpunten waren uiteindelijk niet voldoende voor een overwinning, 2-2. De eerste overwinning van het seizoen werd geboekt tegen Vitesse (4-2). In de voorronde van de Champions League ging de eerste con frontatie met Dinamo Kiev met een 1-1 stand gelijk op. Op woensdag 25 augustus werd de return gespeeld in Amsterdam. Vorige week zaterdag moest Roda JC een 3-0 nederlaag incasseren door goals van het nieuwe spitsen- koppel El Hamdaoui (2x) en Suarez. De Graafschap heeft het de laatste drie con frontaties met Ajax lastig gehad. In 2004 ze gevierden de rood-witten met 0-5. Drie jaar later werd de competitie geopend op stadion De Vijverberg. Met vier doelpunten, waarvan twee in de blessuretijd, was Klaas-Jan Hun- telaar van grote waarde met een uitslag van 1-8. Namens de thuisploeg wist Donny de Groot voor de enige Achterhoekse treffer te zorgen. De laatste ontmoeting in Doetinchem was in december 2008. Het werd toen 0-5 voor de Amsterdamse formatie. Toch wist De Graafschap op eigen veld wel punten te behalen tegen Ajax. Zowel in 2001 als in 2002 werd er met 1-1 gelijk gespeeld. De laatste overwinning van de Doetinchem- mers was in 1976. Ajax verloor die wedstrijd met 2-1 door toedoen van Dick Schoenaker en Cees Storm namens De Graafschap. www.degraafschap.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 4