EERSTE ZEGE DANKZIJ SCORENDE D m Jgv 24 S&>' TERUGBLIK De defensie van Ajax heeft tegen Vitesse voor een spectaculair avondje gezorgd. De verdedigers maakten defensief enkele belangrijke foutjes, waardoor Vitesse lang kon hopen op een stunt, maar maakten daarente gen in aanvallend opzicht indruk. Met goals van Jan Ver- tonghen, Gregory van der Wiel en Vurnon Anita lieten de verdediging haar aanvallende kwaliteiten zien, met als resultaat een 4-2-overwinning. Na een nipte nederlaag en drie gelijke spelen was dui delijk wat de ambitie van Ajax moest zijn: winnen. Roly Bonevacia mocht door absentie van Eyong Enoh en Rasmus Lindgren op het middenveld van start. Voor de jonge, fysiek ijzersterke achttienjarige was het zijn offici ële debuut in Ajax I De Heerhugowaardse debutant moet met een vreemd gevoel de kleedkamer bij rust hebben opgezocht. Ajax was weliswaar sterker dan Vitesse, maar speelde in een te laag tempo om door de defensie van de Arnhemmers te kunnen snijden. Daardoor probeerden de middenvel ders het te vaak met afstandsschoten, die de kracht en het venijn ontbeerden om Eloy Room te verontrusten. Dat Vitesse zich niet in slaap liet sussen, liet de ploeg al in de veertiende minuut zien toen Lasse Nilsson de bal meegaf aan Wiljan Pluim. Het talent van de Vites- se-jfeugdopleding kon vrij uithalen, maar Stekelenburg bokste de bal weg en de rebound eindigde naast. Ajax zou gewaarschuwd moeten zijn en leek zich ook te her pakken, maar prompt kwamen de gasten in de 26ste minuut op voorsprong. Davy Pröpper ontsnapte aan de verdediging van Ajax en kopte de 0-1 binnen. Daarna schakelde Ajax wel serieus over in een hogere versnelling. Siem de Jong had in dezelfde minuut de ge lijkmaker op zijn hoofd, maar kopte over. In de 37ste minuut schoot Vertonghen uit een vrije trap raak. Gre gory van der Wiel, die fitter oogde nadat hij van drie vrije dagen had genoten, maakte knap de 2-1 en een ruime voorsprong bij rust leek in de maak. Leek, want waar de verdedigers in aanvallend opzicht uitstekende zaken verrichten, lieten ze achterin af en toe gaten val len. Twee minuten voor rust kreeg Marco van Ginkel de bal pardoes voor zijn voeten en kon hij doeltreffend uithalen: 2-2. Dat Ajax er tegen het piepjonge Vitesse in slaagde de overwinning veilig te stellen, was mede te danken aan een tweede debutant. Na rust bracht Jol Florian Jozef- zoon binnen de lijnen ter vervanging van de met rug klachten kampende Urby Emanuelson. De negentienja rige aanvaller zette in de eerste minuut van zijn entree

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2010 | | pagina 64